Erkeklerin Beden Dilini Anlama

HbY - 20.10.18 tarihinde yayınlandı.

Erkeklerin Beden Dilini Anlamanın Yolları

Herkesin bilinçli ya da bilinçsiz olarak yaptığı el, kol, mimik hareketleri vardır. Daha çok stresli ya da heyecanlı olduğumuz durumlarda kullandığımız bu hareketlerin bütünü bizim beden dilimizi oluşturur. Bu makalemizde siz değerli kadinveaile.net üyelerine Erkeklerin Beden Dilini Anlamanın Yolları hakkında bilgiler vereceğiz.

Dünya üzerinde her canlının bir beden dili vardır. İnsanlar olduğu gibi hayvanlarda kendilerini bazı şekillerde ifade ederler. Son dönemlerde yapılan deneylerde insanların söyledikleri sözler kadar kullandıkları beden dilinin de çok önemli olduğu görülmüştür. Özellikle sözlü iletişim ile anlatamadıklarımızı istemesek bile bedenimiz ile anlatıyoruz.
Yapılan araştırmalar kişinin erkek ya da kadın olmasına göre kullandığı beden dilinin farklı olduğunu göstermiştir. Ancak bazı beden dili hareketleri vardır ki, bunlar dünyadaki bütün erkekler için geçerlidir.

Özellikle ilişki başlamadan önce kadınlar için hoşlandığı erkeğin hareketlerinden ipuçları almak ve bu ipuçlarını anlamlandırabilmek çok önemlidir.
Peki, erkeklerin beden dilini anlamanın yolları nelerdir?
Erkeklerin hoşlandıkları kişiyi gördüklerinde otomatik olarak kaşları yukarı doğru kalkarak gözleri büyümeye başlar. Bu sayede erkek hoşlandığı kadını daha iyi görebilir ve daha etkileyici göründüğünü düşünür.

Erkekler Birinden Hoşlanınca Ne Yapar?

Erkekler hoşlandıkları kişinin dikkatini çekmek için bulundukları ortamdaki diğer kişilerden farklı olacak şekilde hareket ederek dikkat çekmeye çalışırlar. Daha yüksek sesle konuşma, el, kol ve mimik hareketlerinde abartılı kullanımlar bu dikkat çekme çabasının sonucudur.
Erkekler de hoşlandıkları kişiye kendilerini karizmatik ve yakışıklı göstermek isterler. Üzerlerindeki kıyafetleri düzelterek, daha derli toplu görünmeye çalışırlar.
Erkeklerin doğaları gereği her zaman güçlü görünme istekleri vardır. Bu sebeple bacaklarını açarak oturma, ayakta iken ellerini bele koyma, dik durma tamamen güçlü görünme isteğinden kaynaklanır.

Erkeklerin Beden Dilini Anlamanın Yolları

Erkeklerin Beden Dilini Anlamanın Yolları

Erkekler de beğendikleri kişiye dokunmak ve yaklaşmak isterler. Yürürken ya da kalabalık bir ortamda hafifçe sırta veya kola dokunma da erkeğin sizden hoşlandığını gösterir. Ayrıca erkek otururken bacak bacak üzerine atmış ve üstteki ayak size doğru yönelmişse bu sizinle iletişime geçmek istediğinin göstergesidir.
Erkek hoşlandığı kişiyi izlemeyi sever. Bu izleme süresinde de çenesi, yanağı, kulağı veya saçları ile oynamaya devam eder. Eğer kendi bedeni ile oynamıyorsa da etrafındaki nesnelerle oynar. Gözlük, bardak, kalem de en çok oynanan nesnelerden sadece birkaçıdır.
Sonuç olarak bütün ilişkilerde olduğu gibi kadın erkek ilişkilerinde de beden dili çok önemlidir. İster uzun süredir tanıdığınız, isterseniz de yeni tanıştığınız bir erkeğin hareketlerini dikkatlice izleyerek siz de ipuçlarını yakalayabilirsiniz.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?