Dolgit %5 krem nedir ve Dolgit krem ne işe yarar?

HbY - 16.12.20 tarihinde yayınlandı.

Dolgit %5 kremde etkin madde olarak 100 gram da 5 gram İbuprofen içeren ağrılı eklem hastalıklarında ve romatizmaya bağlı olarak oluşan ağrıların giderilmesinde kullanılan bir kremler grubu ilaç çeşididir. Bu makalemizde Dolgit %5 krem nedir ve Dolgit krem ne işe yarar? başlığı altında bilgiler aktaracağız.

Dolgit %5 krem nedir?

Dolgit %5 krem etkin maddesi 100 gram kremde 5 gram İbuprofen içerir. Non-steroidal antiromatizmal ajan görevi görüp propiyonik asit türevidir.

Dolgit krem ne işe yarar?

Dolgit krem genel olarak adale romatizması, dejeneratif ağrılı eklem hastalıkları, omurganın ve diğer eklemlerin iltihabi romatizmal hastalıkları, eklem yakınındaki yumuşak dokunun iltihabi hastalıkları, omuz sertliği, bel ağrısı, lumbago, spor ve kaza yaralanmalarında ki ezilme, burkulma, gerilemelerin dıştan veya destekleyici tedavilerinde kullanılmaktadır.

Dolgit krem nasıl kullanılır?

Dolgit krem uygulama şekli haricen kullanılmasıdır. Cilde sürülür ve hafifçe sürülen yere ovularak yedirilir. Büyük hematomlarda ve şişmelerde başlangıç olarak sıkı bir bandaj ile kullanılması daha faydalı olur.

Dolgit kremin deriden daha fazla geçmesi iyontoforez sayesinde sağlanabilir. Negatif kutup tarafına sürülür. Uygulama yaklaşık 10 dakika sürmelidir. Tedavinin süresine doktor karar verir.

Dolgit krem nedir ve ne icin kullanilir
Dolgit krem nedir ve ne icin kullanilir
Dolgit krem yan etkileri nelerdir?

Dolgit %5 kremin bilinen her hangi bir yan etkisi henüz yoktur.

Doz aşımı ve tedavisi

Eğer doktor tarafından kullanılan doz aşılırsa krem arındırılmalı ve sürülen bölge temiz su ile yıkanmalıdır.

Dolgit Krem Ne Kadar?

Dolgit krem satış fiyatı 14,99 Türk lirasıdır. %5 oranında geri ödeme kapsamındadır.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?