Majezik Gargara nedir ?

HbY - 08.09.18 tarihinde yayınlandı.

Majezik Gargara nedir ve ne işe yarar?

Majezik Gargara ağız yoluyla ağızda çalkalanarak uygulanan bir ilaçtır.  Diş ve diş eti iltihap ve ağrılarının giderilmesinde büyük etki gösteren Majezik Gargara diş tedavileri esnasında koruyucu olarak da uygulanmaktadır. Sizlere bu yazımızda kadinveaile.net olarak Majezik Gargara nedir ve ne işe yarar? başlığı altında bilgiler aktaracağız.

Majezik Gargara Bileşiminde; sorbitol, Sakkarin sodyum, Gliserin, Polioksil 40 hidrojene hint yağı, Metil paraben, Etil alkol, Mentol, Sodyum hidroksit gibi maddeler yer almaktadır.

Majezik Gargara nedir ve ne için kullanılır?

Majezik Gargara Nedir?

Majezik gargara yukarıda da bahsettiğimiz gibi diş ve diş eti hastalıklarının tedavisinde koruyucu olarak kullanılan, 200 ml amber şişede poliprobilen kapak, 15 ölçek ile birlikte karton kutu ambalajlarda satışa sunulan ağrı kesici gargaradır.

Majezik Gargara ne için kullanılır?

Majezik Gargara ne işe yarar; Orofarenjiyal alana da bağlı olarak diş eti iltihapları, ağız iltihapları, yutak iltihapları, ağrılarda rahatsızlığı giderici, antiinflamatuar olarak semptomatik tedavide kullanılır. Majezik gargara ne için kullanılır dediğimiz zaman bu saydıklarımızın dışında Diş tedavileri sonrasında da koruyucu olarak da kullanılmaktadır.

Majezik Gargara Hamilelik Döneminde Kullanımı

Hamile iseniz yada hamile kalmayı düşünüyorsanız majezik gargara kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Majezik Gargara Emzirme Döneminde Kullanımı

Majezik gargara kullanırken emzirmeye son verilmeli yada ilaç kesilmelidir. Emzirme döneminde Majezik gargara kullanımı uygun değildir.

 

Majezik Gargara nedir ve ne işe yarar?

Majezik Gargara nedir ve ne işe yarar?

Majezik Gargara Nasıl Kullanılır?

Yarım bardak suya 10 ml gargara solüsyonu ilave edilir ve günde iki yada üç defa çalkalama yöntemi ile gargara yapılır.

Majezik Gargara Uygulama Yolu ve Metodu

Majezik gargara ağızda çalkalamak veya gargara yapmak içindir. Gargara yaptıktan sonra geri kalan kısmı dışarı atılmalıdır. Kesinlikle yutulmamalıdır.

Majezik gargara 12 yaş altında ki çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

Majezik Gargara Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Majezik Gargara’nında içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kişilerde bazı yan etkiler olabilir.

Aşağıda ki yan etkilerden birini fark ederseniz lütfen doktorunuza söyleyiniz.

  • Hassasiyet bulguları
  • Lokal irritasyonlar

Bunlar Majezik Gargara’nın hafif yan etkileridir.

Bu yukarıda sayılan yan etkilerin dışında her hangi bir yan etki ile karşılaşırsanız lütfen en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sizlere bu yazımızda Majezik Gargara nedir ve ne işe yarar? başlığı altında bilgiler aktardık. Lütfen doktor önerisi olmadan hiç bir ilacı kullanmayınız.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?