Reklam Alanı

Zencefil Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Özgür - 14.04.17 tarihinde yayınlandı.

Zencefil Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Zencefil Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?; Zencefil diyeti; zencefil çayının içilerek vücuttaki yağ yakımının hızlı bir şekilde gerçekleştiği diyet biçimidir. Daha hızlı kilo verildiğini ispatlayan bilimsel bir araştırma bulunmamakla birlikte zencefil çayını içerek diyet yaptığını söyleyenler daha kolay kilo verdiklerini iddia etmektedir. Zencefil ile alakalı yapılan başka bir araştırmaya göre zencefil kan şekerini düşürdüğünden iştah azaltıyor. Yapılan araştırmalar zencefil diyetinin vücuda olan yararını destekler niteliktedir. Bu diyetle beraber, zencefil tüketen insanlar da doyma süresinin arttığı tespit edilmiştir.
Zencefil diyetinde limon da kullanıldığı takdirde daha kolay kilo verildiği ortaya çıkmıştır. Üstelik zencefil ile hazırlanan çay daha rahat içilmektedir. Çayın içerisine eklenen limon, diyetin yağ eritici özelliğini artırır.

Zencefil Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Zencefil Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Zencefil Diyeti Nasıl Yapılır?

Öncelikle kaynamış 1 litre suya, 1 yemek kaşığı toz zencefil konulur. İstenilirse zencefilin tazesi de konulmaktadır. Bu karışımı en fazla 2 dakika kaynatılmalıdır. Daha fazla kaynatılırsa, çayın içinde bulunan yararlı maddeler etkisini kaybedecek, tadı da acımtırak olacaktır. Bu süre sonunda çayı kenara alın ve süzün. İçilebilecek kıvama gelince içerisine 3-4 damla limon sıkın. Fakat taze limon suyu tercih edin. Hazır limon sularının hiçbir etkisi olmamaktadır.
Zencefil diyeti için hazırlanan bu çay her öğün yemeklerinden önce içilmelidir. Tadı fazla hoşunuza gitmeyecektir. Diyet için hazırlanan bu çaya bal gibi doğal tatlandırıcılar ilave etmeyin. İsterseniz küçük fincanla çayınız içmeyi deneyin. Çayı gün içerisinde zamanla ayırarak için. Vücudunuzdaki etkisi uzun süreli olsun. Zencefil diyetine arzu edildiği kadar yani hedeflenen kiloya inene kadar devam edilmelidir. Tabii ki diyet yapılırken yenilen gıdalara özen gösterilmelidir. Bu sayede kilolar daha çabuk verilecektir. Vücudunuzdan su kaybetmeden, yağları eritecek, sağlıklı bir zayıflamanın altına imzanızı atacaksınız.
Kilo verirken aldığınız kaloriden fazlasını almamaya özen gösterin. Bu şekilde zencefil diyeti yaparak, bir yandan da besinlere saldıracak olursanız sadece sindiriminizin daha kolay olmasına destek vermiş olacaksınız. Zencefil diyetinin hedefine varması için, dengeli beslenmeli ve egzersiz yapmalısınız.

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?