Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı?

Özgür - 27.12.17 tarihinde yayınlandı.

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı?

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı?: Yılbaşına sayılı günler kala bayanların en çok önem verdiği konuların başında gelen Yılbaşı Makyajı hakkında yapmanız gereken ince detayları sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle bu konuda uzmanların yeni yıla lüks bir mekanda girecek olan bayanlar için önerdiği incelikleri açıklayarak sizlerde bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı?

Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı?

Yılbaşı Makyajına başlamak için yapmanız gerekenler

İlk olarak cildinizi temizleme losyonları ile iyice temizledikten sonra alt tabaka olan baz uygulamasını cildimize düzgün bir şekilde uyguluyoruz. Burada baz uygulamasını yaparken elimizle küçük hareketler şeklinde baz uygulamasını yaparak Yılbaşı Makyajımızın ilk adımını tamamlıyoruz. Bundan sonra seçtiğimiz fondöten uygulaması ile birlikte sizlerde makyajınızla Yılbaşı Makyajınıza devam edebilirsiniz. Burada seçeceğiniz fondötenin özellikle cildinizin rengine yakın renkleri seçmenizi sizlere öneriyoruz. Fondötenimizi büyük ve ince fırça yardımı ile iyice cildimize yedirdikten sonra yapmamız gereken işlem göz altı kapatıcısını kullanarak makyajımıza devam etmek olacaktır. Özellikle burada göz altı kapatıcısını pembe veya daha açık renklerden seçmek sizlerin daha kusursuz bir makyajınızın olmasına neden olacaktır. Burada göz altı işleminden sonra yüzünüzdeki T bölgesinin daha güzel bir görüntüye kavuşması için yapmanız gereken mineral bakımından zengin transparan pudra ile makyajınıza devam etmek olacaktır.

Göz makyajınıza başlarken kemik renginde olan mat ve parlak arasında bulunan bir far uygulaması yaparak göz kapağınızın oldukça kusursuz olmasına yardımcı olacaksınız. özellikle burada karıştırma fırçası kullanarak hatlarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz. Eyelinerinizi sürmeden önce göz kapağınıza ufak bir hat çizerek bu işlemi fırça yardımı ile dağıtarak Yılbaşı Makyajına devam edebilirsiniz. Göz makyajınıza devam ederken arada kaşlarınızı doldurma işlemini yapmayı unutmayınız. Özellikle takma kirpik takacak olanların göz makyajınızı bitirdikten sonra 1 kat maskara daha geçerek göz makyajınızı tamamlamış olacaksınız. Ancak göz pınarlarınızı simli makyaj uygulamak kusursuz bir makyaj isteyenlerin yapmasını öneriyoruz. Son olarak ise makyajınızı tamamlamak için Ruj sürme işlemini yapabilirsiniz.
Eğer elmacık kemiklerinizin biraz daha parlak olmasını istiyorsanız son olarak elmacık kemiklerinize aydınlatıcı sürmeniz gerekmektedir. İşte bayanların son derece dikkat ettiği Yılbaşı Makyajı için yapmanız gereken detaylar.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?