Reklam Alanı

Yalancı Doğum Sancıları Ne Zaman Başlar ?

HbY - 08.08.17 tarihinde yayınlandı.

Doğum sürecine yaklaştığınızda bir çok ağrı ve sızı çekersiniz. Hamileliğin sonunda bazen gebelik sürecinin 5’inci ayı  ve 6’ıncı ayından beri hissettiğiniz bazı kasılmalar doğum yaklaştıkça daha da ağrılı bir şekilde ortaya çıkar. Buda muhtemelen sizin yanılmanızı sağlayarak doğum yaptığınızı sanmanızı sağlar. Yalancı Doğum Sancıları Ne Zaman Başlar ? sorunun cevabı işte burada aslında.

Yalancı Doğum Nedir ?

Gerçek doğumun aksine yukarıda bahsettiğimiz ağrı ve sancıların oluşturduğu bu doğuma yalancı doğum deriz. Bu durum rahim ağzının doğuma kadar ilerleme sürecinde genişlemesine neden olmaz. Kasılmalar daha uzun süreli, daha güçlü ve daha kısa aralıklı olmalıdır.  Yalancı doğum nedir ? diye sorduğumuzda işte bizim asıl bilmemiz gereken budur.

Yalancı Doğum Sancıları

Doğum yaklaştıkça artan kasılmalar doğum sancıları için bir bakıma hazırlık niteliğindedir. Ancak gerçek doğum sancıları değildir. Yalancı doğum sancılarıdır bu sancılar.

Yalancı doğum sancıları ile gerçek doğumun ilk evrelerinde ki sancılardan farkı anlayabilmek çok zordur.

Yalancı Doğum ile Gerçek Doğum Arasında ki Fark Nedir

Aşağıda yazacağımız pratik bilgiler sizlerin  Yalancı Doğum ile Gerçek Doğum Arasında ki Fark Nedir sorusuna alabileceğiniz cevaplardır.

Yalancı Doğum Sancıları

Kasılmalar önceden tahmin edilemez. Düzensiz aralıklarla ortaya çıkarlar. Ağrıların süresi ve şiddet yoğunluğu değişkenlik gösterebilir.

Kasılma sancıları daha çok karnın alt bölgesinde gerçekleşmektedir.

Bir hareket yada aktivite yapmaya başladığınızda veya otururken yada uzanırken duruş pozisyonunuzu değiştirdiğinizde kasılmalar genellikle kesilir.

Gerçek Doğum Sancıları

Kasılmaların ne zaman olacağı tahmin edilebilen bir sürede meydana gelir. Belirli aralıklarda ve sürede gelirler.

Ağrı belinizde başlar ve karın bölgenize doğru yayılır.

Kasılmalar süreklidir ve ne yaparsanız yapın devam eder.

Evet sevgili anne adaylarımız. yukarıda sizlere Yalancı Doğum Sancıları ile Gerçek Doğum Sancıları  arasında ki farkı anlattık. Şimdi size kasılmalar başladığında ne yapmanız gerektiğini söyleyeceğiz.

Doğum Sancıları Başladığında Ne Yapmalıyız ?

Eğer henüz 37’inci haftaya ulaşmadıysanız erken doğumu engellemek için acilen doktorunuza muayene olmanı gerekmektedir. En ufak bir sancıda bile. 37’inci haftadan sonra doktorunuz aksini söylemediği sürece yalancı veya gerçek doğum kasılmaları başladığında evde bekleyerek durumun gidişatını gözlemlemelisiniz.

Doğum başlangıcından bir kaç hafta öncesinden vücudunuz sizi doğuma hazırlayan çeşitli hormonlar üretirler. Bu süreç doğum öncesi olarak da adlandırılır. Rahim ağzının açılması veya genişlemesi kişiye göre değişiklik gösterir. Bu değişiklikleri mutlaka muayene sırasında doktorunuza danışınız. Erken doğum ihtimaline karşı.

Bir sonraki konumuz Hamilelikte Doğum Öncesi Egzersizleri

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?