UMi Iron Özellikleriyle Göz Dolduruyor

Özgür - 21.02.17 tarihinde yayınlandı.

UMi Iron Özellikleriyle Göz Dolduruyor

UMi Iron Özellikleriyle Göz Dolduruyor; Uzak Doğul TMi firması, flaşlı Selfie kamera özelliğine sahip, göz tarayıcı ve kalp hızı sensörlü yeni modeli UMi Iron modelinin lansmanını yaptı. UMi Iron, teknik özellikleri ile öne çıkıyor ve adeta insanları kendine aşık ediyor.
Kalite telefon üretimi Uzakdoğu ülkelerinde son dönemlerde yükselen trend haline gelmeye başladı. Xiaomi ve Meizu firmalarına ait telefonlar bu trende en güzel örnekler olarak gösteriliyor. Gelen son haberlere göre Asya menşeli UMi firması da modaya uydu. UMi, Iron modeli ile yapılmayanı yaptı ve gündemin ilk sırasına zirveden girmeyi başardı.

umi iron fiyatı ve özelikleri
Yeni Nesil Amiral Gemisi
UMi Iron, Iris -göz tarama sensörü-,  flaşlı Selfie kamera ile kalp hızı ölçme özellikleri ile tüm dikkat kendinde topluyor. Kısacası bir Android telefondan beklenebilecek tüm özellikle UMi Iron’da toplanmışa benziyor. Fiyat ve performans canavarı olarak nitelendirilecek UMi Iron; 8 çekirdeğe sahip. 64-bit mimarili MediaTek MT6753 işlemcisi bulunuyor. MT6753 işlemci 1.5 GHz hızı ve Mali-T720 GPU ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.
Gücünü RAM’inden Alıyor
MediaTek MT6753 işlemciye sahip UMi Iron gücünü 3 GB RAM ile pekiştiriyor. Full HD ekranlı 403 ppi değerli 5.5 inç büyüklüğündeki ekranıyla UMi Iron, 13 Megapiksel çözünürlüğündeki Sony IMX214 kamera sensörüyle kusursuz fotoğraf çekmeyi vaat ediyor.

Flaşlı Selfie Çekim

Selfie çılgınlarını da unutmayan UMi Iron 8 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 değerindeki ön kamerasına LED flaşı da ekleyerek geceleri bile net Selfie çekmeyi planlıyor. UMi Iron 3,350 mAh kapasiteli bataryası ile 42 saat 2G görüşme, 200 saat bekleme süresini garanti ediyor. Piyasadaki diğer telefonlara bakılırsa bu oldukça uzun bir süre gibi duruyor.
Amiral Gemileri Şimdiden Korku Sardı
Android 5.1 Lollipop ile piyasaya çıkan UMi Iron, 170 dolar civarında bir fiyat ile satılacak. 350 dolara sahip “Amiral Gemi” olarak nitelendirilen modellerin bile sahip olamadığı özellikleri bünyesinde barındıran UMi Iron, fiyatıyla Asya pazarında ve özellikle de Çin’de diğer telefon üreticilerine kök söktürecek gibi duruyor. Çin’de bu kadar kaliteli telefonlar bu fiyatlarla satılmaya devam ederse LG, Apple ve Samsung’u ufukta zor günler bekliyor.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?