Reklam Alanı

Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Özgür - 09.07.17 tarihinde yayınlandı.

Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir?: Ayaklar da vücudumuz için en çok önem arz eden bölgelerdendir. Ayaklara ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamazsak onlar da zaman içerisinde zarar görebilirler, çatlayabilirler ve çeşitli olumsuzluklar ile karşı karşıya kalabilirler. Çatlak topuklara doğal bakım olarak yapılması gereken birçok şey var.
Yüzünüze ne nasıl bakıyorsanız ayaklarınıza da öyle bakmalısınız. Özellikle de ayak bakım maskeleri konusunda bayanlar oldukça habersiz. Halbuki ayaklar için de muazzam bakım tavsiyeleri bulunmaktadır. Bu bakım tavsiyelerini de en güzel şekilde uygulayabilmeniz açısından mutlaka elinizden geleni ardına koymamalısınız.

Topuk çatlağı nasıl giderilir?

Özellikle de çatlayan topuklar ile oldukça sık bir şekilde karşılaşıyoruz. Çatlayan topuklara çözüm olarak uygulayabileceğiniz kremler var. Bu kremleri de şimdi doğal yollar ile yapacağız.

Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Topuktaki Çatlaklara Muz İle Bakım

Yine muz ve avokado ile beraber çatlaklara özel krem hazırlayabiliriz. Bir muzu ezerek güzel bir şekilde karıştırmalısınız. Sonrasında topuklarınıza uygulamaya geçebilirsiniz. Topuk çatlaklarına özel bakım yapacağız. Arkasından yarım saat kadar ayaklarınızda bekletin. Sonrasında da daha iyi bir sonuç alabilme adına tekrardan ayaklarınıza güzel bir masaj yapın.

Ayaklara Özel Ballı Krem

Yine ayaklarınızdaki çatlaklara karşı bal mucizevi bir bakım ürünüdür. Bir çay bardağı kadar balı su ile karıştırarak ayaklarınıza sürün. Su kaynatılmış ve soğumuş olursa oldukça iyi olacaktır. Yine balı ayak topuklarınıza güzel bir şekilde sürmelisiniz arkasından da on beş dakika kadar beklemelisiniz ve daha güzel bir sonuç alabilmek adına bu işlemleri banyo sonrası uygulayabilirsiniz.

Topuklar İçin Zeytinyağı

Yine zeytinyağı da ayak topukları açısından son derece faydalıdır. Özellikle de topuk dikeni olan kişilere faydası son derece fazladır. Bu nedenle zeytinyağı ve bademyağını güzel bir şekilde karıştırın ve ayaklarınıza uygulayın. Uygulama işleminden sonra ayaklarınıza güzel bir şekilde masaj yapın.
Masajın arkasından yine ayaklarınızı güzelce durulayın. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra yaklaşık bir saat kadar ayaklarınızı dinlendirmenizde ciddi fayda var. Bu faydadan ziyade ayaklarınız çok daha yumuşak ve çok güzel olacaktır.
Yine ayaklarınıza gelen bir diğer fayda ise tırnaklarınız da daha güçlü olacaktır. Ayrıca ayaklarınızda mantar benzeri hastalıkların oluşumu başlamak üzereyse bunlara son derece faydalı olur.

Ayaklarınıza Kimyasallar Uygulamayın

Yine ayaklarınıza çeşitli bakım ürünleri başlığı altında satılan kimyasalları asla uygulamamaya çalışın. Çünkü bunların her birinin içeriğinin ne olduğunu bilmiyoruz. Bu kimyasallar ayaklarınızda çatlama ve çeşitli kurumalara sebep olabilmektedir.
Yine başkalarının kullandığı ayakkabıları da kullanmayın. Bir günlüğüne dahi olsa kullanmamalısınız. Evinizde de size özel bir terlik olmalıdır. Size özel terliği kullanarak, başkaları ile aynı terliği kullanmayarak gerçekten ayaklarınızı ciddi anlamda korumuş olursunuz.
Yine ayaklarınıza bu bakımları ayda bir kere yapmanız oldukça iyi olacaktır. Mümkünse bakımları uyguladıktan sonra en az üç saat dışarı çıkmayın ve ayaklarınızı aşırı sıcak veya aşırı soğuktan güzel bir şekilde korumaya çalışın.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?