Reklam Alanı

Tanju Gürsu’yu Kaybettik Tanju Gürsu Kimdir

HbY - 13.07.16 tarihinde yayınlandı.

Yeşilçam’ın en önemli aktörlerinden Tanju Gürsu solunum yetmezliği hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Mazisinde 3 Altın Portakal ödülü bulunan ünlü aktör oyunculuğun yanında senaristlik ve yönetmenliğini üstlendiği filmlerde bulundurdu. Bu makalemizde Tanju Gürsu’yu Kaybettik Tanju Gürsu Kimdir başlığı altında bilgiler aktaracağız..

Tanju Gürsu’yu Kaybettik

Solunum Yetmezliği nedeniyle Bostancı FSM hastanesine kaldırılan ünlü oyuncu yoğun bakım ünitesinde verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. 77 yaşındaki sanatçı  daha önce geçirdiği bir kaza sonucu omuriliği incinmiş sonrasında ise Alzheimer teşhisi konulmuştu. Oyuncu bir süredir Sanatçı yaşam evinde kalıyordu.

Tanju Gürsu Kimdir?

27 Ekim 1938 de Trabzonun Iskenderpaşa mahallesinde dünyaya gelen Tanju Gürsu liseyi bitirdikten sonra 1962 yılında katıldığı Ses Dergisi’ne ait ses yarışmasına katılan Tanju Gürsu yarışmayı birincilikle kazandıktan sonra sinema ve tiyatro dünyasına ilk adımı atmış oldu.

tanju-gürsu-kimdir-biyografi-tanju-gürsu-öldü
tanju-gürsu-kimdir-biyografi-tanju-gürsu-öldü

Tanju Gürsu Oynadığı Film ve Diziler

Bir çok televizyon dizisi ve sinema filminde yer alan ünlü oyuncu ilk kez 1988 yılında 25. Antalya Film Festivalinde Kurtar Beni Adlı Filmle Altın Portakal Ödülünü kazandı.. Daha Sonra 1997 yılında 34. Antalya Film Festivalinde Köpekler Adası filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülüne layık görülen oyuncu son olarak 2003 yılında 40. Antalya Film Festivalinde  Yaşam Boyu Ömür Ödülüne layık görülmüştür.

1969 yılında Türkan ŞORAY ile başrolde oynadığı Fosforlu Cevriye Filmi ile oyunculuk kariyerinin zirvesini yapmıştır..

Tanju Gürsu Doğum ve Ölüm Tarihi

Tanju Gürsu Doğum Tarihi = 27 Ekim 1938 Trabzon
Tanju Gürsu Ölüm Tarihi =  7 Haziran 2016 Istanbul

KadınveAile.NET ekibi olarak

Sanatçıya Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz..

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?