Soğuk Havalarda Bebek Nasıl Giydirilmeli?

Özgür - 16.02.18 tarihinde yayınlandı.

Soğuk havalarda bebeği dışarı çıkarmak pek çok annede endişe oluşmasına neden olur. Soğuk havalarda bebekler nasıl giydirilmeli sorusu annelerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bebeklerin soğuk havalarda hem rahat edeceği hem de soğuktan korunabileceği kıyafetlerle dışarı çıkarılması gerekir. Soğuk Havalarda Bebek Nasıl Giydirilmeli?

Kaç Kat Giydirilmeli?

Bebekleri giydirirken hem üşümemesine hem de terlememesine dikkat edilmelidir. Bebeğinizi giydirirken kendi giydiğinizden bir kat fazla giydirmek yeterlidir. Bebeğinizin pusetine bir örtü sermeniz de önemlidir. Bu sayede hem nemi hem de ısıyı bebeğinizden uzak tutabilirsiniz.

Sıcak ve Kuru Kalmasını Sağlayın

Bebekleriniz için seçmiş olduğunuz kışlık kıyafetlerin özellikleri ve kumaşları oldukça önemlidir. Bebeğinizin ıslanmaması için su geçirmezliği 1500 mm ve daha fazla olan giysileri tercih etmeye özen gösterin. Kapüşonlu kıyafetler tercih edin. Kapüşonun bebeğin yanaklarını açıkta bırakmaması oldukça önemlidir.

Soğuk Havalarda Bebek Nasıl Giydirilmeli?

Soğuk Havalarda Bebek Nasıl Giydirilmeli?

Doğru Katmanlar Tercih Edilmelidir

Termal örtüler bebekler için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Alta serilecek örtünün polyester veya yünlü olması yeterlidir. Pamuklu örtüler tercih edilmemelidir. Pamuklu örtüler daha fazla rutubet tuttuğu için tercih edilmemektedir.
Merinos yününden yapılmış örtülerde tercih edilebilir. Her ne kadar rutubet çekse de merinos yünüyle hazırlanan örtüler bebeğinizde herhangi bir ıslaklığa neden olmaz.

Kolay Çıkan Kıyafetler Tercih Edilmelidir

Bebeğinizin kıyafetlerini seçerken kolay çıkarılabilir olması oldukça önemlidir. Seçeceğiniz tulumlar veya boydan boya montlar sayesinde bebeğinizin altını kolaylıkla değiştirme imkanına sahip olursunuz.

Ayrıntıları İhmal Etmeyin

Soğuk havalarda bebek giyimi önem kazanır. Bebeklerin hem konforlu bir seyahat gerçekleştirmesi hem de üşümemesi gerekir. Kapüşon seçiminde takılabilir ürünler tercih edilmelidir.

Fermuarlı kıyafet seçeneklerinde bebeğin cildini tahriş etmeyecek korumalı ürünler tercih etmeye özen gösterin. Bebeklerin cildi son derece hassastır. Seçmiş olduğunuz kıyafetlerin kumaşları bebeklerin cildine zarar vermeyecek yapıya sahip olmalıdır.

Bot, Eldiven ve Şapka Seçimi

Bebeklerinizin ayaklarının sıcak tutulabilmesi için kalın tabanlı botlar veya termal lastik çizmeler tercih edilmelidir. Termal çoraplar bebekler için kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bebeklerin dışarıda iken başını örtmeye özen gösterilmelidir. Bebekler hızlı bir şekilde ısı kabı yaşayacağından doğru bere ve eldiven seçimi önemlidir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?