Sigara Saç Döker Mi?

yeSim - 03.06.17 tarihinde yayınlandı.

Uyuşturucu ilaçlar ve sigara, esrar, eroin, kokain, LCD gibi uyuşturucular saç dökülmesini hızlandırır. Alkol içmek de saçların hızla dökülmesine neden olur. Saçların dökülmesini hızlandıran bir diğer etken ise “stres” tir. Stres tek başına insanın tüm fizyolojik dengesini alt-üst edebilir. Sinsidir ve alttan alttan insan bünyesini zayıflatır ve bağışıklık sistemini çökertir.

Saç dökülmesi Nedenleri

1- Kalıtım sebebiyle

2- Hormonal dengesizlik sebebiyle

3- Zayıf beslenme sebebiyle

4- Bazı ilaçların yan etkileri sebebiyle

5- Diyabet veya lupus gibi hastalıklar nedeniyle

6- Sert ürünler içeren saç ürünleri veya tedavileri

7- Deride enfeksiyonlar

Saç dökülmesine neden olan bu nedenlerden bazıları diğerlerinden daha ciddidir. Bu nedenle, saç dökülmesinin kesin nedenini belirlemek için sağlık kuruluşunuza danışmanız en iyisidir.

Baharatlı yiyecekler ve saç dökülmesi; Baharatlı yiyeceklerin saç dökülmesine neden olup olmadığı konusunda yeterli araştırma yapılmamıştır. Bazı beslenme uzmanları, çok fazla baharatlı yiyecek yenmesinin saç derisi üzerindeki sebase bezlerin salgısını arttırdığı yönünde görüş bildiriyorlar.

Sigara Saç Döker Mi?

Sigara Saç Döker Mi?

Saç Dökülmesini önleyen besinler

Saç dökülmesini önleyen besinler saç köklerini güçlendirme eğiliminde oldukları için kalsiyum ve demir açısından zengin olmalıdır. Bu gıdalar brokoli ve ıspanak, yumurta, yulaf, fındık, pancar gibi yeşil sebzeler olarak sıralanabilir.

Elma Sirkesinin Saçımız için Faydası: Saç dökülmesini önlemek için elma sirkesi kullanın. Elma sirkesi evde bile kolayca hazırlanabilir ucuz bir üründür ancak işlevi çok fazladır. Elma sirkesi, saçınızın pH değerini dengelemeye yardımcı olur. Elma sirkesi saç köklerini tıkayan ölü hücreleri çıkarmak için saç derinizde çalışır; böylece saçlar engellenmeden büyür. Saça ACV uygulanması, kaşıntılı saç derisinin kaşıntılarını azaltabilir ve mantar enfeksiyonlarını önleyebilir. ACV ayrıca bir temizleyici olarak çalışır ve donuk saçlara parlaklık getirir. Bunu yapmak için şampuan sonrası saç durulaması suya katılan elma sirkesi ile yapılabilir.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?