Reklam Alanı

Selülite Sebep Olan Gıdalar

yeSim - 16.06.17 tarihinde yayınlandı.

Selülitten tam anlamıyla kurtulabilmeniz adına yine bunların görünür olmalarının da önüne geçebilmeniz için uygulayabileceğiniz birçok ev tedavisi vardır. Selülite sebep olan gıdaların başında tuzlu ve yağlı gıdalar gelir. Bu yazımızda ise bu hastalığa neden olan gıdaları, tatlılar, farklı besin ögelerini anlatacağız.
Eğer bu gıdalara dikkat ederseniz artık bu hastalığa yakalanma oranınızı düşürmüş olursunuz eğer sizde zaten var ise artık çok daha azalacaktır. Bu nedenle bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyun.
Her sebep olan gıdayı ve neden sebep olduğunu da anlatacağız. Selüliti yenmeniz açısından sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Selülit Sebebi Yağlı ve Tuzlu Gıdalar

Özellikle de şu zamanlarda sürekli olarak yediğimiz besinlerin içerisinde maalesef yağ vardır. Özellikle de fastfood tarzı gıdalar selülitin gıdasıdır. Bunları restoran gibi yerlerde tüketebiliyoruz veya evimizde de hazırlayabiliyoruz.
Özellikle de bu gıdaların aynı yağı haftalarca kullanılarak kızartılmadığından emin değiliz. Bu da selülit oluşumunda baş faktörlerdendir. Bu gibi yiyecekler cildinizi oldukça olumsuz etkilemekteler. Özellikle de cildinizde selülitten ziyade pürüzler oluşmasına sebep olmaları ile de bilinirler. Sonra bu pürüzlerden kurtulmak için çeşitli bakım tariflerine yönelirsiniz.
Yine tuzlarda aynı şekilde bu hastalığa neden olurlar. Özellikle de içeriğinde sodyum bulunan gıdalar. Bu gıdalar vücudunuzda aşırı sıvı tutulmasına sebep olmaktadırlar bu da selülitin aşırı ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yine günde alabileceğiniz tuz oranını aşmamaya özen göstermelisiniz.
Yine gıdaları baharatlar ve tuzlar ile pişirmeye artık son vermelisiniz. Yine tuz yerine içeriğinde tuz olmayan ancak damağınıza da tuzu aratmayacak tarzda olan baharatları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede daha çok tuz kullanmazsınız.

Selülite Sebep Olan Gıdalar Nelerdir?

Selülite Sebep Olan Gıdalar

Aşırı Kafein Tüketimi; İçeriğinde kafein bulunan kola ve kahve gibi içeceklerden uzak durmalısınız bunlar cildinize ciddi anlamda zarar verirler ve bu da son derece tehlikelidir. Yine bazı insanlarda diyet kola benzeri içeceklere yönelirler ancak bu da çok zararlıdır.
Bu gibi içecekleri tüketmemelisiniz ve aşırı kafeinden kaçınmalısınız. Bunlar yerine meyve sularını tercih edebilirsiniz. Gün içerisinde birkaç fincandan fazla kahve tüketmemelisiniz. Hatta günde bir fincan yeterlidir.

Selülit İçin Un, Tuz, Şeker’den Uzak Durun!

Yine çeşitli unlar da çok tehlikelidir. Bu gün tükettiğimiz yüzlerce gıda içerisinde beyaz un var. Bu gibi ürünlerde sindirilmesi zor olan maya bulunmaktadır. Eğer sürekli ekmek tüketmeden duramıyorsanız tahıldan yapılmış olan ürünlere yönelin. Veya kepekli ekmek yiyebilirsiniz.
Özellikle de çeşitli soslardan da uzak durmalısınız. Hardal, mayonez benzeri soslardan da selülit için uzak durun.
Bu gibi sosları tüketmek yerine doğal olarak hazırlanmış olan tatlandırıcıları deneyin ve sos kullanmaktan ziyade kullandığınız sos için en uygun olan tadı veren çeşitli tatlandırıcılar kullanmalısınız. Selülit tedavisinde bunlar çok önemlidir.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?