Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özgür - 20.05.17 tarihinde yayınlandı.

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler; Dekorasyon alanları içerisinde en çok özen gösterilen salonlarda yapılan dekorasyon hataları hakkında uzman mimarların sizlere sunduğu ipuçlarını açıklamak istiyoruz.
Öncelikle salonda yapılan en önemli hataların başında gereksiz bibloların sağda solda bulunmasıdır. Bu özellikle temizlik konusunda sizlere zorluk çıkartacağından dolayı salonunuzda bulunan bibloları bir vitrin içerisinde düzgün bir şekilde yerleştirmek sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.
Televizyon yerleştirme konusunda ev sahiplerinin yaptığı önemli yanlışlar vardır. Özellikle geniş salonlarda televizyonun salonun ortasına yerleştirilmesi izlenme ve görüntü açısından son derece olumsuz bir görüntünün olmasına neden olacağından dolayı televizyonlarınızı duvara yaslamanız oldukça önemli bir salon dekorasyonu detayı olacaktır.

Salonda yapılan dekorasyon hatalarından birisi de parke seçimi olmaktadır. Bu konuda ev sahiplerinin seçtiği parke modellerinin çizilmelere karşı dayanıksız olması zaman içerisinde kötü görüntü oluşmasına neden olduğundan dolayı sizler laminat parke kullanarak oldukça sağlam bir parke modeli seçebilirsiniz. Çizilmelere ve kırılmalara karşı dayanıklı olan laminat parken sayesinde salonunuzun dekorasyonu uzun süre bozulmayacaktır.

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek masası kullanımında da oldukça büyük yanlışlar yapılmaktadır. Bu yüzden yemek masanızı salonunuzda yerleştirme işlemi yaparken ferah bir alanı seçmek kullanım açısından sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.
Aydınlatma konusunda da kişiler oldukça büyük hatalar yapmaktadır. Son yıllarda beyaz ışığa olan ilginin artması bu konuda yapılan yanlışların başında gelmektedir. Bu yüzden salonlarınızda beyaz ışık yerine tasarruflu sarı ışıkları kullanmak daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Aydınlatma ışığını aplik yardımı ile daha geniş alanlara yaymamakta sık yapılan yanlışların başında gelmektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?