Reklam Alanı

Otribebe Nazal Burun Aspiratörü Nedir ve Nasıl Kullanılır?

HbY - 28.01.19 tarihinde yayınlandı.

Otribebe Nazal Burun Aspiratörü Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Genel olarak kış aylarında bebeklerin vücutları direnç gösteremez ve çok çabuk nezle ve grip olurlar. Bu tür hastalıklar geniz akıntısına, burun akıntısına ve burun tıkanıklığına yol açmaktadır. Bu makalemizde çocuk sağlığı için gerekli olan bu cihazı Otribebe Nazal Burun Aspiratörü Nedir ve Nasıl Kullanılır? başlığı altında sizlere sunacağız.

Otribebe Nazal Burun Aspiratörü Nedir?

Otribebe nazal burun aspiratörü bebeğinizin burun tıkanıklığında özellikle bebeğiniz beslemeden önce gereken sıklıkta önerilmektedir. Otribebe burun aspiratörü rahatsız edici burun salgılarını burundan nazikçe uzaklaştırarak çocuğunuzun burnunun temizlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Otribebe nazal aspiratör hijyen sağlayan absorban bir filtre içermektedir. Ergonomiktir ve yumuşak uçların sayesinde daha iyi kullanım sağlar. Otribebe burun aspiratörü yumuşak uçları mükemmel ve güvenli tasarımı sayesinde bebeğinizin burnu için naziktir.

Otribebe Burun Aspiratörü Uçları

Otribebe burun aspiratörü ile birlikte 2 adet otribebe yedek uç tek kullanımlık olarak verilmektedir. Bu uçlar bebeğinizin burnuna tamamıyla uyum sağlayabilecek bir yapıdadır.

Otribebe nazal aspiratör yedek uçları 10’ar adet olarak eczanelerde satılmaktadır. Kolay, güvenli ve hijyenik bir kullanıma sahiptir.

Otribebe Nazal Burun Aspiratörü ne için kullanılır?

Otribebe nazal burun aspiratörü bebeğinizin normal şartlarda nefes almasına, yemek yemesine ve uyumasına yardımcı olunması amacıyla geliştirilmiş estetik bir aspiratördür. Buda bebeğinizin kendini iyi hissetmesini sağlar.

Ayrıca burun salgılarının burundan uzaklaştırılması kulak enfeksiyonları, sinüs enfeksiyonları, sinüzit, yada öksürük gibi olumsuz durumların giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Otribebe nazal burun aspiratörü bir serum fizyolojik yada deniz suyu çözeltisinden sonra kullanmanız daha doğru olur. Yeni doğan bebekler, küçük çocuklar ve çocuklar için uygundur. Bununla birlikte yeni doğan bebeklerde medikal gözetim altında kullanılmalıdır.

Otribebe Nazal Burun Aspiratörü Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Otribebe Nazal Burun Aspiratörü Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Otribebe Nazal Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?

Otribebe nazal burun aspiratörünün kullanım aşaması aşağıda sıralanmıştır;

  • Değiştirilebilir bir ucu aspiratörün uç kısmına yerleştirin.
  • Ağızlığı ağzınıza yerleştirin ve aspiratörün ucunu çocuğunuzun burun deliğine yerleştirin.
  • Ağızlık kısmını kullanarak yavaş ve düzenli bir şekilde içinize çekiniz.
  • Eğer aspiratör ucu kullanım sırasında dolar ise ağızlık yoluyla hava üfleyerek salgıları emme başlığından bir mendile yada peçeteye doğru üfleyiniz yada ucu değiştiriniz.
  • Aynı işlemleri diğer burun içinde uygulayınız.
  • Kullanımdan sonra kullanılmış uçları değiştirip çöpe atın.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?