Oğlak Burcu Genel Özellikleri, Oğlak Burcu Kadını ve Erkeği

HbY - 06.04.17 tarihinde yayınlandı.

Oğlak burcu tarihi 23 Aralık – 20 Ocaktır. Yani 23 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında doğan herkes oğlak burcuna mensuptur ve bu burcun özelliklerini taşır.

Oğlak Burcu Grubu : Toprak

Oğlak Burcunun En İyi Anlaştığı Diğer Burçlar : Boğa,Başak

Oğlak Burcu Yıldızı, Gezegeni : Satürn

Oğlak Burcunun Uğurlu Taşı : Siyah Kehribar

Oğlak Burcunun Vücutta Yönettiği Kısım : Deri, Kemikler, Dizler ve Dişler

Oğlak Burcuna Verilebilecek En Güzel  Hediyeler : Antikalar, mücevher, kitap, ansiklopedi (yıllar önce yayınlanmış çok eski bir kitapda olabilir), saksı çiçeği, kalem takımı, daktilo makinesi, üzerinde adı yazılı künye veya anahtarlık, fotoğraf makinesi, mutfak aleti, kitap rafı, resim çerçevesi ve bunlara eş değer nitelikte  özellikleri taşıyan diğer manevi gücü yüksek eşyalar oğlak burcumuzun en sevdiği hediyeler arasına girmektedir. Oğlak burçları bu tarz hediyeleri aldıklarında çok sevinip mutlu olurlar.

Oğlak Burcu Yabancı Ünlüleri : Newton, Pasteur, Astronom Kepler, Albert Schweitzer, Utrillo, Milyarder Howard Hughes, Gary Grant, John Voight, Nat King Cole, Rudyard Kiplinğ, Elvis Presley, Faye Dunaway, Ava Garnerd, Marianne Dietriech, Shirley Bassey, Sarah Miles, Joan Baez, Benjamin Franklin, Henry Miller, İsaac Newton,

Oğlak Burcu Türk Ünlüleri : Keremcem, Filiz Akın, Çağla Şikel,  Burak Özçivit,  Nazan Şoray,  Seda Sayan, İbrahim Tatlıses, Ebru Şallı, Cem Uzan

Oğlak Burcu Genel Özellikleri, Oğlak Burcu Kadını ve Erkeği
Oğlak Burcu Genel Özellikleri, Oğlak Burcu Kadını ve Erkeği

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Oğlak burcu için çalışkanlığın, iradenin, sabrın, azmin, sembolüdür diyebiliriz. Disiplinli, prensip sahibi, programlı kişilerdir. Mantığa güvenirler. Şanssız olduklarını düşündükleri için hep kendi çabalarına,  kendi bileklerinin gücüne bel bağlarlar. İnatçıdırlar. Üstün yönetim yeteneğine sahiptirler. İdare edemeyecekleri insan, üstesinden gelemeyecekleri iş yoktur. Bir amaç uğruna çalışırken hislerini ikinci plana atarlar. Güçlü bir hafızaları vardır. Israrcı, inatçı ve şüphecidirler. Başarı ve üstünlüğe hayrandırlar. Eğitime büyük değer verirler. Öğrenmekten zevk duyarlar. İyi bir öğrenim görmezlerse kendi kendilerini yetiştirirler. Öğüt ve eleştiriyi sevmezler ama belki yararlı bir şey ögrenecekleri inancıyla sabır ve dikkatle dinlerler. Tanımayan kişilere soğuk, katı ve ciddi gelebilirler ama oğlaklar gerçekte en küçük şeyin değerini bilen, sevilmekten beğenilmekten hoşlanan, sevdimi herşeyi feda edebilen kişilerdir. Derin de şairane yanları vardır. Onları keşfetmek için çaba göstermeye değer. Paraya değer verirler, asla cimri değillerdir ama, boşa harcamasını sevmezler. Cömerttirler.

Oğlak Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri

Oğlak burcu erkekleri genelde sessiz ve sakin olmalarıyla tanınırlar. Ama siz yine de bu görünüşe aldanmayın çünkü ihtiraslı, güçlü, kuvvetlidirler. Mücadeleyi bırakmazlar. Sonuna kadar savaşırlar idealleri uğruna ve kendilerine olan sonsuz güvenle her şeyin üstesinden gelmeye çaba gösterirler. Oğlak burcu erkeği utangaçtır. Süprizleri sevmezler ama yinede içlerinden sevinirler hediyelere.  Kendileriyle inatlaşmayıp huylarına gidince dünyanın en mutlu çifti olabilirsiniz. Genel olarak siyah saçlıdırlar. Yakışıklı, uzun boylu ve kuvvetlidirler.

Oğlak Burcu Kadınının Genel Özellikleri

Oğlak burcu kadınları oğlak burcu erkekleri gibi gücü ve ihtirası severler. Güzel ve çekici olurlar genelde.  Güçlü bir kişiliğe sahip olmaları en belirgin özelliklerindendir. Gerçek aşka önem verirler. Oğlak burcu kadınları istedikleri erkeği elde etmek için her yolu denerler. Yenilgiyi hazmedemezler. Özellik olarak oğlak burcu erkekleriyle hemen hemen aynı duygu ve düşünceleri taşırlar. Toplumda çok beğenirler. Çalışkan ve zekidirler.

Oğlak burcu kadını için satürnün mesajı : Sevgi de en az çalışmak kadar güzeldir.

Oğlak burcu erkeği için satürnün mesajı : Sevmekten korkmak, güçsüzlüğü anlatır.

Geçmişten Günümüze Astroloji Bilimi, Burçlar ve Yıldızlar Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Ana Sayfamızı Ziyaret Ediniz.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?