Nişan Tepsisi Hazırlama Malzemeleri

HbY - 10.08.18 tarihinde yayınlandı.

Nişan Tepsisi Hazırlama Malzemeleri

Düğünden önce bayanların en çok önem verdiği günlerin başında gelen Nişan için hazırlık yapacak olan çiftlerimize önemli ipuçları vererek bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Çok eski bir adet olmasına rağmen hala günümüzde de devam ettirilen Nişan Tepsisi Hazırlaması evlenecek aileler için önemli bir duygudur. Evliliğe atılan adımların ilki ve en önemlisi olan en özel günlerinizin başında gelen nişan gününüzdür. Kadinveaile.NET olarak sizlere bu yazımızda Nişan Tepsisi Hazırlama Malzemeleri ve Nişan Tepsisi Süslemeleri  hakkında merak ettiğiniz bir çok konu hakkında bilgiler aktaracağız.

Nişan tepsisi hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler

Nişan tepsisini damat geline sunmak için, gelinde damata sunmak için ayrı ayrı hazırlamaktadır. O yüzden iki ailede farklı tepsiler hazırlamaktadır. O yüzden süslemelerde tercihe göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İlk olarak yapmanız gereken ne tür bir tepsi seçeceğinize karar vermek olacaktır. Tepsinin boyutunu belirledikten sonra şık bir gümüş tepsi alarak geri kalan süslemeler için zevkinize hitap eden süslemeleri seçmek son derece önemli.

İsterseniz dışarıdan alacağınız nişan tepsisi ile kız isteme olayını gerçekleştirebilir yada nişanlınızın el becerileri ile sizlere özel olarak hazırlayacağı tepsi ile bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak benim sizlere önerim el emeği göz nuru olan bu tepsiyi kendinizin hazırlaması olacaktır. Siz bu işlemi yaparken elinizde tepsi , çiçek kuruları ve silikon bulunması yeterli olacaktır. Özellikle tepsinize uygun olan çiçekleri kullanarak son derece şık bir görüntüye sahip olan tepsiyi kolay bir şekilde hazırlayarak sizler için unutulmaz bir gün olan bu anı özel bir ana çevirme şansını bulmuş olacaksınız.

Nişan tepsinizi süslemeden önce yapmanız gereken çiçekleri yapıştırmadan ilk olarak bir deneme yapmak olacaktır. Burada çiçekleri istediğiniz tarzda yerleştirdikten sonra son şekline bakabilir ve işleme başlayabilirsiniz. Şimdi nişan tepsisini hazırlamak için yapmanız gereken çiçekleri yapıştırmak için silikonunuzu hızlı bir şekilde kullanmak olacaktır. Bu işlemden sonra çiçekleriniz ve istediğiniz aksesuarı tepsiye yapıştırmış olacak ve sizin son derece özel olan bu günde harika bir nişan tepsisine kavuşmuş olacaksınız. İşte son zamanlarda bayanların en çok merak ettiği konuların başında gelen nişan tepsisi hazırlama ve bu konuda dikkat edilmesi gerekenler. Süsleme işlemi bittikten sonra geriye tepsi içine koyulacak malzemeler kalıyor.

Nişan Tepsisine Neler Konulur?

Öncelikle nişan tepsisinde başlıca olması gereken malzemeleri aşağıda sıralamadan önce kısa bir bilgilendirme yapalım. Nişan tepsisi hem damat hemde gelin tarafından karşılıklı olarak hediye edilmek üzere hazırlanır. O yüzden gelin ve damatın hazırladığı tepsiler farklıdır.

Damatlar için nişan tepsisinde olması gerekenleri aşağıda sıraladık. Ancak bu kadar malzeme tepsiye sığmaz. O yüzden tepsi için aşağıda yer alanlardan tercih yapıp gerisini bohça olarak hazırlamak gerekir.

Damat Bohçası Hazırlama

  • Temizlik ürünleri; bunların içerisinde diş macunu, şampuan, tırnak makası, duş jeli, sabun, lif, tıraş bıçağı, tıraş köpüğü, tıraş losyonu yada kolonyası  gibi bir erkek tarafından kullanılabilecek her türlü temizlik ürünü olabilir. Çeşitlendirme tamamıyla gelinin tercihlerine olmalıdır.
  •   Aksesuarlar; bunların başında kol saati, kol düğmeleri, kemer, kravat, cüzdan ve aklınıza gelebilecek her hangi kullanım aksesuarları olabilir. Bu aksesuarları seçerken bir birine uyum sağlamasına dikkat edin. Örneğin kemer ile kol saati aynı renkte olabilir.
  • Giyim; banyo ve el havluları öncelikli olmak üzere pijama takımı, çorap seti, gömlek, pantolon, iç çamaşırı, takım elbise ve aklınıza gelebilecek her türlü tekstil ürünü olabilir.
  • Bunların dışında  banyo terliği, ev içinde giyilen terlik veya aklınıza gelebilecek her türlü malzeme isteğinize göre eklenebilir.

Gelinler için olması gereken malzemeler

Gelin Bohçası Hazırlama

  • Temizlik ürünleri; Makyaj takımı, cilt bakım seti, nemlendiriciler, saç bakım ürünleri, şampuan, diş macunu, ayna, tarak, parfüm, lifler, havlular  ve aklınıza gelebilecek diğer ürünler.
  • Giyim; gecelik takımı, iç çamaşır seti, sabahlık, nişan elbisesi, çorap ve diğer benzeri ürünler.
  • Aksesuarlar; nişan yüzüğü, küpe, bilezik, kolye, saat, çanta, nişan ayakkabısı, nişan kurdele makası, nişan kurdelesi, nişan yüzüğü tepsisi, çikolata tepsisi, nişan terliği ve aklınıza gelebilecek diğer ürünler.

Siz değerli üyelerimize bu yazımızda Nişan Tepsisi Hazırlama Malzemeleri ile birlikte Damat Bohçasında Olması Gerekenler ile Gelin Bohçasında Olması Gerekenler hakkında bilgiler aktardık. Tüm evlenecek üyelerimize mutluluklar dileriz.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?