Reklam Alanı

Moda Dünyasının Klasiği Victoria’s Secret Defileleri

Özgür - 22.03.17 tarihinde yayınlandı.

Moda Dünyasının Klasiği Victoria’s Secret Defileleri

Moda Dünyasının Klasiği Victoria’s Secret Defileleri; Moda dünyasının gözde markası olan, Victoria’s Secret; kadın iç çamaşırı, pijama ve kişisel bakım ürünleri üreten bir giyim firması olarak kurulmuştu. Son derece iddialı ve göz alıcı iç çamaşırları üretiyorlardı. Firmayı bu denli öne çıkaran unsur hiç şüphesiz her sene düzenli olarak Aralık ayında gerçekleştirdiği ve güzellikleriyle dünyaca tanınan mankenlerin katıldığı defileleri olmuştur. Yılbaşı gecesi yayınlanan bu defilelere oldukça seksi mankenler katılmaktadır, taraflı tarafsız herkes takdr etmektedir, bu defileleri. Bu şovlar adeta herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

Moda Dünyasının Klasiği Victoria's Secret Defileleri

Moda-Dünyasının-Klasiği-Victoria’s-Secret-Defileleri

Moda Dünyasının Klasiği Victoria’s Secret Defileleri

İlk defile Victoria’s Secret tarafından 1995 yılında New York’ta düzenlendi. Herkesi kendine hayran bırakan defilelerin izlerine bu yılda pek rastlanmaz.
1996 yılından itibaren mankenler arasından seçilen birisi mücevherlerle süslenmiş fantezi sutyeni giymeye başladı. Bu olay sonrası Victoria’s Secret defileleri tüm dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Bu sutyeni ilk giyen manken Claudia Schiffer idi. 1999 yılına gelindiği zaman defilelere özel bir konsept hazırlanarak mankenlerin seyircilerin üzerinde adeta uçacağı bir peri havası verildi. Bu defileyi özel kılan tek şey elbette ki, sadece bu olmadı. Defile tüm dünyada 1,5 milyonluk reyting toplayarak hafızalara kazandı.
2000 yılındaki defile AİDS’liller yararına düzenlendi ve defilede sergilenen fantezi sutyen 15 milyon dolara alıcı buldu. Bu iç çamaşırı “Guinness Rekorlar Kitabı”na dünyanın en pahalısı olarak girdi.
2002 yılında gerçekleştirilen defile hayvan hakları protestosuna sahne oldu. Bu defilede ünlü manken Gisele Bundchen sahnedeyken bir hayvansever sahneye fırlayarak protesto gösterisi düzenledi. Profesyonelde hareket eden Gisele Bundchen tepki göstermedi ve bu davranışı takdir topladı.
Defileye katılan mankenler “The Angels” bir başka ifadeyle “Melekler” olarak anılmaktadır. Allesandra Ambrosio, Claudia Schiffer, Tyra Banks, Heidi Klum, Adriana Lima ile Gisele Bündchen; Los Angeles Miami, New York ve Las Vegas’ı dolaşarak “Melek” isminin duyurusunu yaptılar. Bu geziler de aynı zamanda markanın kampanyası yapıldı.
Nicki Minaj, Rihanna, Taylor Swift ve Selena Gomez gibi dünyaca ünlü şarkıcılar Los Angeles’da düzenlenen defileye eşlik ederek renk kattılar. Marka gündeme sürekli atıfta bulunarak özgünlüğünü korumayı başarmıştır.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?