Reklam Alanı

Miratech Erken Gebelik Testi

Özgür - 24.02.17 tarihinde yayınlandı.

Miratech Erken Gebelik Testi ; Eskisine göre gebelik testlerinin hassasiyetleri bir hayli yükseldi. Kadın hamileyse veya bunun şüphesini taşıyorsa idrarda beta hCG (insan koryonik gonadotropin) hormonunun duyarlılığı çok yüksek olacaktır. Bu makalemizde siz değerli üyelerimize Miratech Erken Gebelik Testi başlığı altında bilgiler aktaracağız.

Miratech Erken Gebelik Testinde Olumlu Sonuç Nasıl Elde Edilir?

Miratech erken gebelik testinde olumlu sonuç alabilmek için sabah uyandığınız zaman ki ilk idrarınız ile testi uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca adet günü birkaç gün geçtikten sonra yapılan beta hCG gebeliği böyle şüpheli durumlarda işaret edecektir.

Fakat normal gebelik testinde, beta hCG hormonu gebeliğin 14. gününde ortaya çıkmaktadır. Bu süreyi 5. güne indirmek adına daha düşük beta hCG seviyelerinde bile varlığı belirleyebilen erken gebelik testi bulunmaktadır. İşte bu erken gebeliği ortaya çıkarmak için kadınlar Miratech Erken Gebelik Testini tercih etmelidir.

Miratech erken gebelik testi

Miratech Erken Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde yapılan normal gebelik testi erken sürelerde yapılırsa sonuç hatalı çıkar mı?
Evde yapılan normal gebelik testleri, idrarda bulunan hCG hormonunu ölçmektedir. Bu hormon, döllenmeden sonraki 10. günden itibaren ölçülebilir miktarda salgılanmaktadır. Erken gebelik testlerinde ölçülebilir miktar çok düşüktür, ancak her şeye rağmen sonuç almak mümkün olabilir.

14. güne kadar normal gebelik testlerinde beklemekte fayda vardır. Uygulanacak testin hassasiyeti önem arz eder. Çok düşük miktarlardaki hCG hormonunu bile tespit edebilen erken gebelik testlerinin güvenilir sonuç vermesi adına yüksek miktarda hCG hormonu salgılanmalıdır.

Gebelik testinde idrar pozitif çıkması gebeliğe işarettir.

Gebelik testinin pozitif çıktığı durumlarda idrarda hCG hormonu tespit edilmiştir. Bu durumda hamile kalma ihtimali çok yüksek olmaktadır. Evde yapılan gebelik testlerinde sonucun pozitif çıkması bile yanıltıcı olabilir. Adet gününden önce yapılan testlerde sonucun negatif çıkması bile hamilelik şansına işaret edebilir. Yapılacak bu testten sonra adet gününü takip eden 7. günde test tekrar edilmelidir.

Miratech Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Miratech Erken Gebelik Testi testi idrar testinden yapılmaktadır. Miratech erken gebelik testi, idrar numunesinden yapılmaktadır. Gebelik durumunu 5. günden sonra belirtir. Gebelik durumunda idrarda tespit edilen hCG (insan koryonik gonadotropin) hormonunun artışı ile test yapılmaktadır.

Miratech Erken Gebelik Testini Ne Zaman Kullanmalıyız?

Normal gebelik testleri hCG arttığı 14. günden itibaren tespit edilip sonuç vermekteyken, Miratech erken gebelik testinde bu zaman 5. güne kadar inmektedir. Bu test, daha düşük miktarda hCG varlığında bile sonuç vermektedir. Ayrıca normal test olarak bile kullanılabilir. Adet gecikmenizin 5’inci gününden itibaren Miratech Erken Gebelik Testi’ni kullanabilirsiniz.

Yorumlar (25 Yorum)

  Kaliteli marka anlatım için teşekkürler

  Kullanacağım bakalım nasıl bilmediğim bi marka açıklayıcı bir anlatım olmuş

  Bayan Arkadaşlar Bu Testle İlgili Soru ve Sorunlarını Yazar iSe Uzman Arkadaşlarımız Cevap Yazarlar

  Merhap ben bu testi 1 ayda 4 ker yaptim 4 undede pozitif cikti
  AMA kanda cikmiyor adet gormuyorum acaba ben hamilemiyim
  yoksa deyilmi benim ne yapmam lazim ikinci cizgi hep silik
  bir sekilde cikiyor

  @Rabia Hanım eğer idrar testinin kesin sonucundan emin değilseniz sizin mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünerek Kan testi yaptırmanızı öneririz.
  Ama onun dışında eğer 4 kere uyguladığınız testte kullandığınız idrar sabah kalktığınız günün ilk idrarı ise sonuç kesinlikle doğrudur ve hamilesinizdir. Eğer kullandığınız idrar günün ilk idrarı değilse sonuç şüpheli olabilir. Miratech Erken Gebelik Testi sonucunun doğru tespiti yapabilmesi için günün ilk idrarını kullanarak uygulayınız.

  Ayrıca testi uyguladığınız 3 gün boyunca her hangi bir ilaç kullanmamanız daha sağlıklı sonuç almanızı sağlar.

  ben miratech testi uyguladım ilişkiden yaklaşık 1 ay sonra ve adetim 7 8 güne yakın gecikti ama testte negatif çıktı bu aralar antibiyotik ve ağrı kesici kullanmıştım acaba ondan mı gecikti adetim miratech e ne kadar güvenebilirim

  @Yeliz Hanım Miratech Erken Gebelik Testi Piyasada bulunan testlerin en güvenilir olanıdır. Eğer adetiniz gecikmişse antibiyotik veya ağrı kesici benzeri ilaç kullanmayın. Bunlar kanı sulandırdığı gibi testlerin doğruluğunu da yanıltabilirler. Lütfen En son kullandığınız ağrı kesici yada antibiyotiğin üzerinden üç gün geçtikten sonra testi bir daha deneyip sonucu yazarmısınız.

  bu test gerçketn en iyi tavsiye edecegim bi test güvenilir bi test yani onu biliyorum harika bir site ya bayıldım bayıldım

  Merve Şenal

  İyi günler iki günlük gecikmenin ardından miratech gebelik testi yaptım ilk 5 dakika içinde çok silik pembe çizgi oluştu ancak 40 dk sonra ikinci çizgi kayboldu hamilelik şüphem hep olduğu için ilaç vs kullanmadım neden böyle olmuş olabilir acaba

  @Merve Şenal Hanım sabah uyandığınız günün ilk idrarı ile testi tekrar uygulayıp sonucu bildirirmisiniz ?

  Iyi geceler, ben eşimle birlikte oldum fakat içime bosalma olmadi fakat tedbir icin ella kullandim 12 saat icerisinde. Yumurtlama donemin de de degildim. Adetimin 10. Gununde miratech kullamdim negatif cikti daha sonra emin olmak icin de 14. Gecikme Gununde tekrardan yaptim yine negatif cikti. Hamile olma olasiligim hala var mi test yanlis sonuc cikartiyor olabilir mi?

  Adetim geciktiktigi 10. Gun ve 14. Gununde yan yaptim testleri

   @Ayla Hanım Miratech Erken Gebelik Testi En güvenilir test olarak doktorlarında önerdiği bir testtir. Test sonucunuz 2 kere negatif çıkmış ise yüzde 90 hamile değilsinizdir. Hala adet göremediyseniz testi bir daha uygulayınız. Eğer testi uyguladığınız gün içerisinde yada öncesinde ki günde antibiyotik ile ağrı kesici hap kullanmışsanız kanınız sulandığı içinde test sonucu yanlış çıkabilmektedir. Bu durumda önerilerimiz testi sabah kalktığınızda ki ilk idrarınız ile uygulayın. Ancak antibiyotik yada benzeri ilaç kullanmayın bir yada iki gün öncesinden. Sonucu tekrar bize bildirebilirsiniz.

  Mrhb son adet tarihim 22 eylül bugun mirarect testi aldım sınuç negatif çıktı acaba daha erkenmi tekrar test ysapmalımıyın

   Merhabalar bugün eğer hiç ilaç kullanmadıysanız yarın sabah ilk idrarınız ile tekrar test yapabilirsiniz. En doğru sonucu sabah kalktıktan sonra ki günün ilk idrarı ile alırsınız. Ondan önce ki 3 gün içerisinde eğer ilaç, ağrı kesici, alkol vb. maddeler kullanmadıysanız. Saygılar.

  Merhaba adetim 5 kasım test yaptm ama kocaman tek çizgi çıktı adetime 6 gün var yanılma payı varmidir acaba iliskiden sonra bugünle beraber toplam 9 gün oldu

  Ben adetime 3 gün kala testi yaptim 2.cizgi silik cikti
  Beta hcg seviyesi daha yuksek olmasi gerekmiyor mu bu testte daha koyu olmasi gerekmiyor mu?

  kullandım tavsiye ederim..

  İyi günler kan sulandırıcı ilaç içiyorum adetim e daha 5 gün var ve tek çizgi çıktı tüm hamilelik belirtilerim var acaba sonuç yanlış mı

   @Esin hanım hiç bir ilaç kullanmadan testi denerseniz daha iyi sonuç alırsınız, kan sulandırıcı yada benzeri ilaçlar testin sonucunu yanıltabilirler. Ayrıca sabah kaltığınızda ki ilk idrar ile testi tekrar ediniz.
   Saygılarımızla..

  Merhaba yorumlari okudum ve denedim diğer testlere göre bence gayet başarılı
  teşekkürler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?