Reklam Alanı

Ameliyatsız Mideyi Küçültmenin Yolları

yeSim - 21.05.17 tarihinde yayınlandı.

Karın yağını azaltmanın en iyi yolu, diyet ve egzersizlerdir. Karnınızdaki istenmeyen yağları yakmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda egzersiz var. Ameliyatsız mideyi küçültmenin yolları kadınların ve erkeklerin karın yağ yakmasına yardımcı olabilecek egzersizler vardır.

1-  Yerde uzanın
2- Ayaklarınızı yerde tutarken dizlerinizi bükün.
3- Ellerinizi başınızdan tutun, böylece parmaklarınız kulak arkasında başınıza dokunacaktır.
4- Ellerinizi kenetleyin.
5- Derin bir nefes alın mekik çeker gibi başınızı ellerinizle kaldırın. Böylece karın kaslarınızın sertleştiğini göreceksiniz. İlk gün günde 10 adet ile başlayın her gün 10 defa bu egzersizi arttırın.

Başınızın başlangıçta tavana baktığından ve bundan sonra omurganızla düz bir çizgide durduğundan emin olun. Boynundaki baskıyı artırdığı ve karın üzerindeki basıncı düşürdüğü için çene göğse dokunmamalıdır. Ayaklarınızı bir bankta veya masanın üzerinde tutmayın. Bu egzersizler yüksek yoğunluk kategorisine girer ve karın yağını azaltmak için en etkili yöntemlerdir.

Bisiklet egzersizi; Bisiklet egzersizi karın yağını yakarak karın yağ hacmini azaltmanın başka bir yoludur. Alt karın bölgesini hedef alan bir bisiklet sürme ile karın kaslarınızı güçlendirirken yağları da eriteceksiniz.

Bu egzersizi yapmadan önce, sağlıklı kan dolaşımını sağlayacak bazı ısınma egzersizleri yapmak önemlidir. Düz ve sağlam bir yüzeye uzanın. Kan dolaşımınızı engellemeyen gevşek kıyafetler giyin. Bu egzersizleri yapmadan önce aç olmalısınız yoksa kusma oluşabilir.

1-  Bacakları düz tutarak, kollarınızı yanlarınızla yere yatırın.
2-  Dizlerinizi 90 derece bükmek için bacaklar yukarı kaldırın.
3-  Kollarınızı kafanızın arkasına doğru hareket ettirin, böylece parmaklarınız kulakların arkasına kafanıza dokunur.
4-  Alt gövde ve karın bölgesi yere dayanınca, vücudunuzun bir kısmını karın bölgesinin üstünde hareket ettirin ve bir sıkışmaya çalışın.
5-  Egzersizi set başına 8 ila 12 kez tekrarlayın.
6-  Her takım arasında uygun aralıklarla her gün üç set yapın.
7-  Bu egzersiz, açık havada yapıldığında, taze hava kan dolaşımını geliştirdiğinden daha etkili olacaktır.

Ameliyatsız Mideyi Küçültmenin Yolları

Ameliyatsız Mideyi Küçültmenin Yolları

Ameliyatsız Mideyi Küçültmenin Yolları

Mideyi Ameliyatsız Küçültme Egzersizleri, yemek yeme alışkanlıklarını değiştirmekle olur. Yazının devamında buna ilişkin etkili önlemleri öğreneceksiniz. Yağlar hem kadınlar hem de erkekler için karın bölgesindeki birikim eğilimi gösterir. Bu genellikle kötü beslenme alışkanlıkları ve yerleşik yaşam tarzları nedeniyle olur. Aşırı kilolu kişilerde, göbek boyutunu azaltmak için düzenli egzersizle birlikte diyet değişiklikleri gereklidir. Karın azaltılması için bir diyet programı ile egzersiz programını birlikte yapmak gerekir. Yapacağınız ilk şey lokmalarınızı saymak olacaktır. Eğer yemek yemeyi çok seviyorsanız zayıflayamazsınız. Zayıflasanız bile yine kilo alırsınız. Bu nedenle bu tutumunuzu değiştirmeniz gerekir. Yemekleri mümkün mertebe hayatta kalabilmek amacıyla yiyin. Zevk için doyduğu halde yemeye devam eden binlerce insan bu yüzden obeziteye yakalanıyor. Ara sıra çok lezzetli bir yemeği fazla kaçırabilirsiniz anca bu sürekli olmamalıdır.

Yüksek oranda lif içeren gıdaları tüketin: Her zaman tavsiye edilen şey lif oranı yüksek olan besinler tüketmek gerektiğidir. Bunun nedeni nedir? Çünkü lifler metabolizmayı hızlandırır ve yağ depolanmasını engeller. Bu nedenle bol lifli besinler önerilir.

Bol su için Ama Yemekte Az su için: Yemeğe başladığınızda su içmeyin. Su midenizin iç hacmini büyütür. Büyüyen mide daha çok yemek ister. Bu böyle sürer gider. Mideyi küçültmek esas hedef olduğuna göre kazanmanız gereken alışkanlık 3-5 lokma yiyip sofradan kalkmaktır. Yemeği hızlı değil sindire sindire yiyin.

Tatlıdan kaçın: Yapay tatlandırıcı içeren ne varsa size kalori ve yağ olarak geri döner. Bu nedenle şekeri beyaz ekmeği ve tuzu yaşamınızdan çıkarın. Sadece 4 gün bunu deneyin. Büyük bir rahatlama hissedeceksiniz. Ekmek GI endeksi yüksek olduğu için sizi hemen doyurur. Bu nedenle siz ekmek yemediğinizde kendinizi aç hissedersiniz. GI indeksi düşük besinler ( bulgur pilavı, baklagiller, tahıl ürünler) sizi geç doyurur ve geç acıktırır. Tatlılar da sizi çok çabuk mutlu eder. Tatlıların sizi mutlu etmesinin arkasında yine GI endeksi yüksek ve organik olmayan besinler vardır. Vücut bu besinleri tanımakta zorlanır ve onları depolamayı tercih eder. O halde mideyi dolağ yollarla küçültmek için:

1- Yemekte su içmeyin
2- Az yemek yiyin
3- Sık sık yiyin.
4- Gece bir şey atıştırmayın
5- Günde 2 -2.5 litre su için
6- Göbek eritici egzersizleri yavaş yavaş günde 3 kez yapın.
7- Başarı sürekliliktedir, devam edin ve 1 ay sonra sonuçları karşılaştırın.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?