Reklam Alanı

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

Özgür - 09.02.17 tarihinde yayınlandı.

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir; Mide bulantısı zaman zaman hemen her insanın başına gelebilecek rahatsızlıklardan biridir. Çocuklardan tutun yaşlı insanlara kadar mide bulantısı yaşanıyor olması görülmektedir. Uzman kişilerin görüşleri ile bilinmekte olan, kişilere kusacakmış hissini veren ve kusmanın meydana gelmesini sağlayan şeye mide bulantısı denmektedir. İnsanların bilmesi gereken bir diğer konu ise, mide bulantısı yalnız başına bir hastalık değildir. Yani mide bulantısı bir takım hastalıklarında habercisi olabilmektedir. Mide bulantısının birden fazla nedenleri bulunabilmektedir ve bu durum başlı başına bir sorundur. Fakat mide bulantısının en sık bilinen nedenlerinden bazıları, araba tutmaları, stres halinde bulunma, alkol alma, gıda zehirlenmeleri ve migren hastalığı olmaktadır.

 

Yaşanmakta olan mide bulantılarının birden fazla nedeninin olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu bütün nedenlerin içerisinde görülenlerin en sık olanlarını sizler ile paylaşmıştık. Yukarıda saymış olduğumuz nedenlerden dolayı insanlar mide bulantısı ile karşı karşıya kalabiliyor. Bunun yanında mide bulantılarına bir takım yiyeceklerinde daha fazla sebep olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu sebeplerin dışında ki nedenlerden biri de hamilelikte mide bulantısı görülmesidir. Bu durum diğerleri ile tamamen farklı konumdadır. Çünkü özellikle de hamilelik döneminin ilk 3 ayı içerisinde mide bulantısı yaşanması konusuna gayet doğal denilmektedir. Şimdi sizlere bu konuda en sık sorulan soru yani mide bulantısına ne iyi gelir konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Öncelikle mide bulantılarını bu hastalık türlerinden birine sahip olmadan yaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey doktor kontrolünden geçmektir. Bunun yanında sizlere bir kaç önemli şeyi sizlerle paylaşacağız.

 

* Kaldığınız odanın pencerelerini açık tutmaya çalışın ya da bunun yerine temiz bir havanın bulunduğu ortamlarda yürüyüş yapmayı deneyin.

 

* Mide bulantılarınızın artış gösterdiği zamanlarda 2-3 adet nane yaprağını çiğnemeyi tercih edin. İsterseniz nane çayı içmeyi de düşünebilirsiniz, buda mide bulantısına iyi gelecektir.

 

* Boş bir mideye sahip olmak mide bulantısı yaşamanıza neden olabilecek en iyi sebeplerden bir tanesidir. Bundan dolayı da hafif olacak yani midenizi tutabilecek şekilde yiyecekler yemeye özen gösterin. Fakat yiyeceğiniz yemeklerin güçlü kokuları olmamasına ve çok yağlı olmamasına dikkat edin.

Yorumlar (1 Yorum)

    Mide bulantısı esasen hafife alınacak bir durum olmadığını öğrenmiş oldum eşim hamilelik zamanında cok karşılasmıştık bu durumla keşke o zaman okumuş olsaydım yazınızı..teşekkürler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?