Reklam Alanı

Makyaj Fırçası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

yeSim - 06.05.17 tarihinde yayınlandı.

Bayanların birçoğunun olmazsa olmazı olan makyaj fırçası özellikle makyajın en önemli unsurlarının başında geldiğinden dolayı bu konuda dikkat etmeniz gereken detaylar hakkında sizlere bilgiler verelim.
Son zamanlarda artan makyaj ürünleri arasında imitasyon ürünlerin giderek artması ciddi anlamda cilt sorunlarının ortaya çıkmasına neden olduğundan dolayı sizlerde

Makyaj fırçası alırken söyleyeceğimiz detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Fırça alırken özellikle cildimizin durumuna göre fırça seçimi bizlerin daha kusursuz ve gösterişli makyajlar yapmamıza neden olacaktır.Öncelikle esmer olan bayanlar için sıvı fondöten tercihi her zaman ilk sırada gelmektedir. Bu yüzden yapmanız gereken sıvı fondöteni rahatlıkla uygulayacağınız fırçaları seçmek olacaktır. Burada yüz hatlarının da son derece önemli olduğunu açıklamakta fayda var. Yüzleri geniş olan bayanların daha koyu bir görüntü istenmesi durumunda fırça seçiminizin büyük,yumuşak ve enli olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Gölge fırçası için ise iki farklı fırça elinizde mutlaka ama mutlaka bulunmalıdır. Bunun nedeni ise birinci fırçayı sürme işleminde kullanmak , ikinci fırçayı da dağıtma işleminde kullanmak olacaktır.

Makyaj Fırçası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj Fırçası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Allık Fırça Seçimi

Allık fırçası da önemli aksesuarların başında geldiğinden dolayı burada özellikle elmacık kemiklerini göstermek isteyen bayanların seçmesi gereken fırça türünün küçük ve samur olan fırça türlerini seçmelerini öneriyoruz. Fakat bunun tam aksine daha geniş bir alanda makyajımızı yapmak istiyorsak biraz daha geniş olan fırçayı tercih etmek son derece önemli olacaktır.
Ruj fırçası için ise uzmanların genellikle önerdiği fırça türünün sentetik olan türden olduğunu sizlere açıklamak istiyorum. Bunun nedeni ise rujun kıvamına göre daha rahat şekil alması ve sürümünün son derece basit olmasıdır. Bu yüzden Makyaj fırçası seçimi yaparken genellikle yumuşak olanları tercih etmek makyajımızın daha kusursuz görünmesine neden olacaktır. Bu yüzden fırça seçimi yaparken yukarıda saydığımız özelliklerde fırça kullanmaya dikkat etmeniz sizlerin daha güzel bir makyajınızın olmasına fırsat sunacaktır.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?