Reklam Alanı

Makarna Diyeti

Özgür - 16.04.17 tarihinde yayınlandı.

Makarna Diyeti

Makarna Diyeti; Ünlü aktris Sophia Loren’i tanımayan neredeyse yok gibidir. İlerleyen yaşına rağmen güzelliğinden hiçbir şey kaybetmedi. Loren gençliğinde ne kadar güzelse hala aynı güzelliğe sahip.
Aktif bir hayatı olan Sophia Loren sağlıklı biçimde beslenmektedir. Sophia Loren’in boyu 173 cm, kilosu da 60 kg’dır. Bu kilo ve boy idealdir.

Sophia Loren Makarna Diyetinin Özellikleri

İtalyan aktrisin bir ömür boyu bu güzelliği korumak için nasıl beslendiği oldukça merak uyandırmaktadır. O, İtalyan geleneksel yerel mutfağı ve makarnasını çok seviyor. Makarnasını sebze, sos ve domates ilavesi yaparak yemeyi tercih ediyor. Kendisine getirdiği tek sınır ise porsiyonunun küçük olmasıdır.
Aktris, yavaş yavaş, sık sık yiyor. Ayrıca bu kaloriyi harcamak gerektiğine inanıyor, Sophia Loren. Krem ​​soslar ve takviyeleri kesinlikle reddediyor. Aktris, düşük yağlı gıdaları ve sebze soslarını ise her zaman tercih ediyor.

Sophia Loren’in bu üç günlük diyeti dünyaca meşhurdur.

Makarna diyeti

Makarna diyeti

Sebze ve meyveleri çiğ olarak tercih ediyor, yumurta, ıspanak ve deniz ürünlerini seviyor. Ayrıca, marul, kümes hayvanları, düşük kalorili soslar, makarnalık buğday, düşük yağlı süt ürünleri ve makarna sofasındaki vazgeçilmez yiyecekler arasında.
Diyet listesi aşağıdaki ürünleri içeriyor
1. İlk gün: Kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta, portakal suyu (170 gram)
Öğle yemeğinde sebze salatası, haşlanmış hindi ve marul, az yağlı peynir… Yemekte, karides makarna 115 gram koyun eti. Buna düşük kalorili ıspanak salatasını ekleyebilirsiniz, elma ve tatlıyı menüye ekleyebilirsiniz.
2. İkinci gün: Tahıllı gıdalar hazırlanır, kahvaltıda. Hiç yağ içermeyen süt. Öğleyin yağsız yoğurt ve meyve salatası… Akşamları hindi eti ile spagetti ve köfte… Ayrıca marul kesip düşük yağlı sos üzerine dökülebilir. Öğle ve akşam yemeklerinden sonra tatlı…
3. Üçüncü gün: Kahvaltıda, 250 yağsız peynir, yarım dilim kurutulmuş esmer ekmek. Öğle yemeğinde ise tavuk pişirilir ve marul yaprakları ilave edilir. Akşam yemeğinde düşük yağlı soslu veya az yağlı peynir ile lazanya. Çeşitli yeşillikleri ile büyük bir salata hazırlanır. Yemekten sonra tatlı ve bir şeftali.
Bu diyet oldukça meşhurdur ve tokluk hissini uzun süre verir. Umarım denersiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?