Reklam Alanı

Lahana Çorbası Diyeti

Özgür - 27.02.17 tarihinde yayınlandı.

Lahana Çorbası Diyeti

Lahana Çorbası Diyeti,Zayıflatıcı özelliği bulunan lahana çorbası diyeti ile bir haftada 5 kilo vermek mümkün. Diyetin temel yiyeceği lahana ve lahanadan yapılan çorbadır. Sağlık açısından da bu diyetin büyük faydaları olmaktadır. Çünkü lahana mucizevi özellikte bir bitkidir. Faydaları saymakla bitmez.

Lahananın Faydaları

Lahana, tok tutucu bir sebzedir. Bol lif içermesinden dolayı iştah kapatıcı özelliği vardır. Diyet süresince açlık kriz yaşanmasının önüne geçer. Aynı zamanda mide ve bağırsakları çalıştıran lahana, ekstra kalori yakılmasını da sağlar.
Tek yönlü bir beslenme özelliği olan lahana çorbası diyeti süresince bağışıklık sistemi zayıflayacağından vücuda vitamin alınmalıdır ve bolca su tüketilmelidir.

lahana çorbası diyeti

Lahana ne derece zayıflatır?

İyi bir idrar söktürücü özelliği bulunan beyaz lahananın ayrıca ödem atıcı özelliği de bulunmaktadır. Lahananın ödem söktürücü diğer bitkilere göre en önemli avantajı, vücudun tuz ve mineral dengesini bozmamasıdır.
Lahana çorbası, metabolizmayı hızlandırmaktadır. Kadınların hormon dengesini düzenleyici özelliği de bulunmaktadır. Bu diyetle verilen kilolar kalıcı olmaktadır. Adet ve menopoz dönemlerinde kadınlarda ortaya çıkan dengesizlikler için birebirdir.
Lahana çorbası diyeti emziren annelere çok fayda sağlamadığı için önerilmemektedir. Çünkü tek taraflı beslenme olacağı için sütün kalitesi ve miktarını azaltacaktır. Emziren anneler için her zaman öncelik bebek olmaktadır.
Lahana diyetinin ana menüsü olan lahana çorbasının tarifi ve yapılışını anlatmak istiyoruz.
Lahana çorbası yapmak için gereken malzemeler
5 adet kuru soğan
1 ya da 2 adet domates, Mevsim kış ise turfanda domates yerine yazın yapılmış konserveler tercih edilmelidir.
1 tane dış yaprakları alınmış büyük boy beyaz lahana
2 tane salçalık yeşil biber
1 demet maydanoz, bol su ile yıkanmış olmalıdır.
1 tane kökü ve sapı ile beraber büyük boy taze kereviz
Yarım yemek kaşığı kadar domates salçası
Lahana çorbası yapılışı: Yukarıda saydığımız tüm malzemeler öncelikle yıkanmalı ve doğranmalıdır. Sonra çok az salça ile soğanı pişirilmelidir, bu sebzeler tencereye ilave edilmelidir. Karışım çorba kıvamına alıncaya değin karıştırılmalı ve iyice kaynamalıdır. İstenildiği takdirde malzemeler blenderda ince ince doğranarak krema kıvamına getirilip konulabilir.

 

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?