Reklam Alanı

Kolay ve Hızlı Zayıflama Diyeti

Özgür - 03.03.17 tarihinde yayınlandı.

Kolay ve Hızlı Zayıflama Diyeti

Kolay ve Hızlı Zayıflama Diyeti; Sıkı diyete girmek istemeyen ve spor yapmayı sevmeyenlere yazımızda bazı tüyolar vereceğiz. Kilo vermek irade isteyen ve disiplin gerektiren bir iştir. Bazen günün çoğu vakti koşu bandında bile geçebilir. Bu sabır gerektirir ama yakılan kalori miktarından bahsetmeye gerek bile yok.

Her Yemek Öncesi Mutlaka Bir Bardak Su

Her yemek öncesi mutlaka bir bardak su içilmelidir. Bu hem vücudun ihtiyacı olan sıvıyı alır hem de mideyi şişirerek daha az yemek yenilmesini sağlar.

kolay ve hızlı zayıflama diyeti

Her Öğünde Basit Yer Değişiklikleri

Hazır salata soslarını kullanılmamalıdır. Salataya sirkeli sos eklenmelidir. Kişi bu yöntemi uygulayarak her yemekte fazladan 80 kalori almasının önüne geçecektir. Ayrıca kurutulmuş meyvelerden de uzak durulmalıdır.

Tatlı Olarak Bir Parça Bitter Çikolata

Tatlı ihtiyacı bir parça bitter çikolata ile giderilmelidir.

Porsiyonlar Küçük Tabakta Olmalıdır

Porsiyon miktarı kilo vermede çok önemlidir. Yemeklerde en küçük tabak tercih edilmelidir. Bu sayede küçük tabakta dolu görüntüyle karşılaşacaksınız.

Daha Fazla Hareket

Kişi gün içerisinde fazla hareket edemiyorsa gün mutlaka basit egzersizler yapmalıdır. İşe yürüyerek gitmeli, gidilecek yere otobüsle gidiyorsa bir iki durak önce inmelidir veya yürümeyi tercih etmelidir. Bu egzersizin en kolay yoludur.

Kola İçilmemelidir

En azla kilo aldıran içecekler arasında kola gelmelidir. Ayrıca hazır meyve suları ve şarap tarzı alkollü içecekler de çok kilo aldırır. Bu içecekler yerine bolca su içilmelidir. Suya tat vermek isteyenler içine birkaç damla limon sıkabilir.

Çok Uzun Süre Aç Kalınmamalıdır

Kısa süre aç kalmak iyi olabilir fakat uzun süre açlık hissi sağlıklı değildir. Çünkü uzun süreli açlıktan sonra kişi sofraya oturduğunda çok fazla yemek yiyebilir. Bu durum ayrıca kilo vermeye de engel olmaktadır. Kan şekerinin düşmesi aşırı yeme isteğine neden olur.

Atıştırmalık Cips Yerine Yüksek Proteinli ve Bol Lif İçeren Gıdalar

Yüksek kalorili cipsler ve bisküviler yerine proteinli, lif yönünden zengin yiyecekler tercih edilmelidir. Bu kişiyi tok tutacaktır. Yoğurt, keten tohumu ile ince bir dilim tam tahıllı ekmek tok tutacaktır.

Yorumlar (5 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?