Reklam Alanı

Kokolin Nedir, Kokolinin Çikolatadan Farkı Nedir, Kokolin Sağlıklımıdır?

HbY - 30.05.19 tarihinde yayınlandı.

Bir çoğumuz günlük hayatta çikolata tüketmektedir. Peki yediğinizin çikolata olduğuna eminmisiniz? Bu makalemizde siz değerli kadinveaile.net üyelerimize Kokolin Nedir, Çikolatadan Farkı Nedir, Kokolin Sağlıklımıdır? başlıkları altında bilgiler aktaracağız.

Kokolin Nedir?

Kokolin çikolataya benzeyen hayvansal ve bitkisel yağların kakao tozuyla karışımı sonucu elde edilen bir üründür. Kokolin içerisinde süt yerine süt tozu yada peynir altı suyu tozu, kakao yerine kakao tozu, kakao yağı yerine ise margarin barındırır. Genel olarak bayram şekerlerinde ve ucuz çikolata görünümlü gofretlerde çikolata yerine kullanılır.

Kokolinin Çikolatadan Farkı Nedir?

Kokolin çikolata değildir, çikolataya benzeyen farklı bir karışımdır. Çikolata ile aynı görünüme sahiptir. Aynı zamanda çikolatadan ucuz olduğu için tercih edilmektedir.

Kokolin Sağlıklımıdır?

Kokolin; eğer içerisinde bulunan maddeler dışında her hangi bir katkı maddesi içermez ise yada içerisinde yer alan margarinde her hangi bir katkı maddesi yoksa kokolin sağlıklıdır. Çünkü kokolin Türk Gıda Koteksi’ne uygun bir maddedir.

Kokolin Nedir, Kokolinin Çikolatadan Farkı Nedir, Kokolin Sağlıklımıdır?
Kokolin Nedir? Kokolinin Çikolatadan Farkı Nedir? Kokolin Sağlıklımıdır?

Kokolin Nerelerde Kullanılır?

Kokolin genel olarak bayram şekerlerinde çikolata yerine kullanılır. Normal çikolatadan ucuz olduğu için bayramlardan önce satış oranında artış olmaktadır. Ayrıca ucuz gofretlerin içerisinde de yer almaktadır.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?