Kısa Sürede Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir ?

Cansu Kutlu - 09.01.18 tarihinde yayınlandı.

Kısa Sürede Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir ?

Saç kadınların en çok önem verdiği konular arasındadır. Özellikle uzun ve sağlıklı bir saç yapısı, hemen hemen her kadının düşlediği konular arasına girmiştir. Aslında saçları kısa sürede uzatmak için ev ortamında yapılabilecek pek çok şey vardır. Kısa Sürede Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir ? dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak saç masajı gelmektedir. Peki saç masajı nasıl yapılır ?

Saç Masajı Nasıl Yapılır ?

Saçlara masaj yapmak saçların güçlenmesine ve daha kısa süre içinde uzamasına neden olacaktır. Özellikle saçların eskisinden daha iyi görünmesini ve beslenmesini istiyorsanız, bu adımı mutlaka atlamamanız gerekir. Bunun yanında masajın diğer güzel özelliği ise, strese karşı oldukça etkili olmasıdır.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır ?

Saç kremleri sayesinde saçlarınızda ki beslenme ihtiyacını giderebilirsiniz. Bu sayede saçlar daha dolgun görünürken, her zamankinden daha kısa süre içinde uzamış olacaktır. Tabi uygulamanın gerçekten istediğiniz gibi bir sonuç vermesini istiyorsanız, dengeli ve az bir şekilde saç kremi kullanmanızda fayda var.

Saçlar İçin Soğuk Su

Duştan çıkmadan hemen önce saçlarınızı biraz soğuk suya tuttuğunuzda bir süre sonra mucize sonuçlar almaya başlarsınız. Zira bu şekilde saçlar daha çabuk uzamaya başlarken, aynı zamanda kırılmalarında bu şekilde önüne geçmiş olacaksınız. Saçlar eskiye nazaran daha sağlıklı ve güçlü gözükecektir.

Saçlar İçin C ve E Vitamini Almalı

Saçların istediğiniz gibi kısa bir süre içinde uzamasını istiyorsanız, düzenli vitamin almayı unutmamanız gerekiyor. Bu vitaminler saçlarınızın daha hızlı uzamasını ve daha sağlıklı olmasına neden olacaktır. Öte yandan geçmiş zamanlarda yaşadığınız kırılma ve dökülme gibi sorunlara da veda etmiş olursunuz. Bunun için C ve E vitamini saç uzatıcı vitaminler arasında bulunur. Aynı zamanda cildi güzelleştiren vitaminler arasında da sayılırlar. Saçlara iyi gelen vitaminler arasında C vitamin ile E vitamini çok önemlidir.

Saça Zarar Veren Maddeler Nelerdir ?

Eğer saçlarınızın aklınızdaki gibi olmasını istiyorsanız mümkün olduğu kadar saç şekillendirici ve saç kurutma makinesinden uzak durmalısınız. Aksi halde çabuk kırılan ve yıpranan saçlar sıkça karşılaştığınız manzaralar arasına girebilir.

Kısa Sürede Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir ? sizlere  Kısa Sürede Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir ? başlıklı yazımızda saç uzatma yöntemleri dışında saçlara nasıl bakım yapacağınızı da aktarmaya çalıştık.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?