Reklam Alanı

Kirpikleri Uzatmanın Yolları

Cansu Kutlu - 07.01.18 tarihinde yayınlandı.

Kirpikleri Uzatmanın Yolları

Kadınların en çok önemsediği konulardan biride kirpiklerdir. Kirpiklerin uzun ve dolgun görüntüleri, yüz güzelliğinin biraz daha vurgulanmasına neden olur. Aslında pahalı kozmetik ürünlerine başvurmadan da, kirpikleri uzatmanın yolları vardır. Peki bu alanda neler yapabiliriz? Kirpikleri Uzatmanın Yolları Nelerdir ? Cevabı yazımızda…

Kirpikleri Mutlaka Tarayın

Kirpikleri düzenli bir şekilde taramak, daha uzun ve dolgun gözükmeleri için denenmesi gereken bir yoldur. Bu işlemi yapmak için maskara fırçasını kullanmanız yeterli olacaktır. Sadece günde beş dakikalık bir süre boyunca kirpiklerinizle ilgilenmeniz kısa sürede şaşırtıcı sonuçlar almanıza neden olur. Bunun yanında maskara fırçasına bir miktar E vitamini damlatmanız alacağınız olumlu sonuçların katlanmasına neden olacaktır.

Hint Yağı İle Kirpikleri Uzatmak

Güzellik ve sağlık kaynaklarından biri olan Hint Yağı, aynı zamanda kirpiklerinde kısa süre içinde uzamasına neden oluyor. Bunun için her gün boyunca Hint yağını kullanmanız yeterli olacaktır. Yapmanız gereken şey ise uyumadan önce bir fırçaya birkaç damla bu yağdan damlatarak kirpiklere uygulamaktır. Dilerseniz alacağınız etkiyi biraz daha güçlendirmek için zeytin yağını da fırçanıza eklemeye başlayabilirsiniz.

Yumurta Yöntemi

Yumurta maskesi yardımıyla kirpiklerin görüntüsünün biraz daha iyi bir şekilde değişmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik bu maske daha güçlü ve sağlıklı görünmelerine de neden olacaktır. B vitamini açısından çok zengin bir yapıya sahip olan yumurta, bu açıdan en iyi tercihlerden biridir. Yumurta maskesini yapabilmek için 1 yumurta ve bir miktar vazelini karışım haline getirmek gerekiyor. Yapmış olduğunuz yumurtalı karışımı hafif bir şekilde kirpiklerin üzerine uygulayarak bu şekilde en az 15 dakika boyunca beklemeye özen gösterin. Bu süre geçtikten hemen sonra bol su yardımıyla birlikte karışımın temizlenmesini sağlayın. Uygulamanın etkili sonuçlarını alabilmek adına bir süre boyunca yapmaya devam etmeniz gerekir. Özellikle ilk 1 aylık süreç içinde etkilerini görmeye başlayacaksınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?