Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri

yeSim - 29.05.17 tarihinde yayınlandı.

Yüzünüzde gördüğünüz kırışıklıklar sizlere yaşlanmayı hatırlatabilir. Bazı insanlar genç yaşta olmalarına rağmen hayatın ağır yükü altında stres koşuşturma bakımsızlık gibi bir çok faktör nedeni ile yüz hatlarında derin kırışıklıklar görebilirler. Bunu önlemek için bu yazımızda bazı önerilerde bulunacağız.

Kırışıklıklar neden oluşur: Kırışıklıkların asıl nedeni elastikiyet kaybıdır. Stres kaynaklı, yaşlanma etkisi, E vitamini eksikliği, genetik problemler, sigara-alkol tüketmek, aşırı güneş ışığına maruz kalmak, ortamdaki kirlilik veya ani kilo kaybı gibi birçok nedenden dolayı cildiniz elastikiyetini kaybeder ve kırışıklıklar oluşur.

Kırışıklıkları önlemek: Kırışıklıkları Gidermek zor değildir evde hazırlanacak basit kürlerle cilt kırışıklıkları giderilebilir. Geleneksel ilaçlar ve kozmetik kremler kırışıklık sorunlarını tedavi etmek için kullanılabilir. Bununla birlikte, hap ve kremlerde yan etkiler ortaya çıkacağı için daha doğal yöntemler tavsiye ediyoruz.

Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri

Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri

Aloe Vera ve Yumurta Beyaz Yüz Maskesi

İnsanlar genellikle alındaki kırışıklardan kurtulmak isterler kırışıklıklar konusunda kolay bir çözüm ararlar. Aloe vera ve yumurta beyazı gibi güçlü bileşenleri içeren ev ilaçları bu konuda çok etkilidir. Aloe vera, yaşlanmanın erken belirtilerini tedavi etmek için avantajlı olan çok sayıda cilde fayda sağlayan vitamin ve besin öğeleri içerir. Yumurta akı, cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesi için cilt hücrelerinin kolajen üretimini teşvik eden iyi bir E vitamini kaynağıdır. Bir yumurta sarısını akından ayırın ve bir kaba yerleştirin. Arkasından Aloe Vera jelini ekleyin ve homojen karışım sağlayın. Bu kürü maske olarak kullanın. Cildiniz yeniden elastik özelliğini kazanacaktır. Cildinizde bu kürü 20 dakika tutun. Kuruyunca cildinizi durulayın.

Papaya ve Muz Maskesi

Papaya ve muzu iyice birbiri içinde homojen ve eşit miktarda karıştırarak homojen bir karışım oluşturun. Daha sonra yüz maskesi olarak kullanın. Kırışıklıkları gidermenin en doğal yöntemlerinden biri olan bu yolla, cildin kırışmasını engelleyen potasyum C vitamini ve nemi sağlamış olacaksınız.

Gül suyu pirinç ve süt karışımı

Elastik özelliği yeniden kazanmak için bu karışımı hazırlayarak cildinize uygulayın. Pirinç, cildi kırışıklara ve güneş ışınlarına karşı koruyan mükemmel bir bileşendir. Kollajen üretimini teşvik etmeye bile yardımcı olur ve cildi daha parlak görünmesini sağlar. Gül suyu cildin yumuşatılmasına yardımcı olur ve cildin daha genç görünmesini sağlar. Çiğ süt cildi nemlendirerek yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olur ve cildi yumuşatır. Göz altı kırışıklıklarından nasıl kurtulacağınızdan endişe duyduğunuzda, göz çevresindeki yaşlanmanın erken belirtilerini tedavi etmek için bu bitkisel yağlardan biri olan biberiye yağını deneyin.Biberiye yağı, kılcal damarları güçlendiren ve pürüzsüz ve genç görünmesini sağlayan muhteşem bir yağdır.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?