Reklam Alanı

Kilolu Gösteren Kıyafetler

Cansu Kutlu - 05.01.18 tarihinde yayınlandı.

Kilolu Gösteren Kıyafetler

Kadınlar giyim konusunda bazen istemeden de olsa yanlış kararlar verebiliyor. Zaten kilo konusunu çok fazla kafaya takan kadınların giyim alanında bir yanlışlığa gitmesi de olduğundan daha kilolu gözükmesine neden olur. Peki bu alanda mutlaka uzak durmamız ve bizi daha kilolu gösteren kıyafetler hangileridir? Cevabı yazımızda…

Straplez Kıyafetler

Her ne kadar görsel olarak hoşunuza gitsede, aslında straplez kıyafetler bir kadının yapabileceği en büyük giyim hatalarından biri olarak gösteriliyor. Böyle bir seçim yapmakla hem kısa, hemde şişman gözükmüş olursunuz. Eğer çizgili bir straplez kıyafet giydiyseniz bu sefer bu etkilerin çoğalması mümkün olacaktır.

Desenli Çoraplar

Desenli çoraplar ince bacaklara sahip olan kadınların yönelmesi gereken şeylerden biridir. Bu sayede bacakların olduğundan daha kalın göründüğü illüzyonu yaratılabilir. Eğer zaten bacaklarınız kalınsa mümkün olduğu kadar kötü sonuçlar görmemek adına bu çoraplardan uzak durmalısınız. Tercih etmeniz gerekenler bu nedenle kesinlikle düz renkli çoraplardan yana olmalıdır.

Büyük Desenler

Sadece kıyafetlerin modeli değil, aynı zamanda sahip olduğu desenlerde aslında daha kilolu gözükmenize neden olabilir. Özellikle iri çiçek desenleri, iri geometrik desenler gibi oldukça kötü sonuçlara neden olabilecek şeylere rastlayabilirsiniz. Kilonuzu biraz daha az olarak göstermek istiyorsanız, iri desenlerden tamamen kaçınmanız gerekiyor. Bunun yerine tercihinizi daha küçük desenli kıyafetlerden yana kullanabilirsiniz.

Yüksek Bel Pantolonlar

Yüksek bel pantolonlar günümüze geldiğimizde yeniden moda haline gelmişti. Artık pek çok kadın tercihini düşük bel değil, yüksek bellerden yana kullanmayı tercih ediyor. Ama bu konuda altını çizmemiz gereken bir konu ise, herkesin yüksek bel pantolonlar için uygun olmayacağıdır. Zira basenleriniz varsa bu tarz bir pantolon seçmeniz olduğunuzdan daha kilolu gözükmenize neden olur. Üstelik bu pantolonlar nedeniyle kalçalarda oldukça geniş gözükecektir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?