Reklam Alanı

Karaciğer Hastalıklarına Neler İyi Gelir

HbY - 26.04.17 tarihinde yayınlandı.

Karaciğer Hastalıklarına Neler İyi Gelir sorusuna cevap olarak hazırladığımız bu makalemizde en değerli organlarımızdan biri olan karaciğere iyi gelen besinlere değineceğiz. Karaciğer en fonksiyonlu organımızdır. Bir çok enzimin üretilmesine direkt olarak katılır ve bazı enzimlerin salgılanması için sinyaller yollar. Mesela pankreas organına emir göndererek kana insülin salgılamasını emreder. Böylece kandaki besinler hücrelerin kilidini açarak içeri geçebilir.  Bu fonksiyonların bozulması karaciğer hastalığına neden olmaktadır.

Karaciğer vücuttaki bir dizi kritik fonksiyonlardan sorumlu organdır.  Karaciğer hastalığı hepatik hastalık olarak bilinir. Karaciğer, şeker, yağ ve demir metabolizmasında önemli bir rol oynamaktadır. Yağ sindirimine yardımcı olan safra üretir. Aynı zamanda protein üretimi ve kan pıhtılaşma faktörlerinin üretilmesi ile ilgilidir. Karaciğer hastalıklarının belirtileri, yorgunluk, halsizlik, kilo kaybı, mide bulantısı, kusma ve Sarılık gibi bilinen cildin sarı renk değişikliğini içerir.  Karaciğer hasar görmüş hücreleri kolayca yeniler ancak eğer hücrelerin% 75’i kaybolursa, vücudun ihtiyaçlarını karşılayamayabilir. Bazı karaciğer problemleri ev ilaçlarıyla tedavi edilebilir. Bazıları ilaca ihtiyaç duyabilir ve karaciğer yetmezliği karaciğer naklini gerektirebilir.

karaciger-hastaliklarina-iyi-gelen-bitkiler
karaciger-hastaliklarina-iyi-gelen-bitkiler

Karaciğer Hastalığını Tedavi Etmek İçin Ana Maddeler

Elma Sirkesi Karaciğere İyi Gelir

Elma Sirkesi karaciğerin detoksifikasyonuna yardımcı olur. Yemeklerden önce alınırsa yağ kolayca metabolize olur.Bir yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak suya karıştırın.Bu karışıma bir çay kaşığı bal ekleyin. Karaciğeri temizlemek için bu karışımı günde üç kez için.

 Karahindiba Kökü Çayı

Bu ilaç, sağlıklı karaciğer fonksiyonunu teşvik etmeye yardımcı olur karahindiba kökü tozunu kullanarak çay hazırlayın Bunun faydasını görmek için günde en az iki kez için.

Meyan kökü Karaciğere İyi Gelir

Yağlı karaciğeri olanlar için mükemmel bir çözümdür. Meyan kökü içerek karaciğer rahatsızlıklarına doğal bir tedavi uygulayabilirsiniz. Meyan kökü tozu içine kaynar su dökerek demleyin.Birkaç dakika demini iyice alsın sonra da için.

Zerdeçal Karaciğere iyi gelir

Zerdeçal antiseptik özelliklere sahiptir ve aynı zamanda bir antioksidan görevi görür. Karaciğer sağlığını önemli ölçüde düzenleyebilir. Zerdeçalinantiviral etkisi, hepatit B ve C’ye neden olan virüslerin çoğalmasını engeller.

Keten tohumları karaciğere iyi gelir

Karaciğer kandaki hormonları düzenler. Bu karaciğer için yorulma ve sürekli çalışmak demektir. Keten tohumu içerisindeki fıtık oluşumlar,  karaciğer üzerindeki yükü azaltır.

Papaya Meyvesi karaciğere iyi gelir

Papaya meyvesi karaciğer sirozu için etkili bir çaredir. Bu karaciğer hastalığının en güvenli doğal yoludur.İki çay kaşığı papaya suyuna yarım tatlı kaşığı limon suyu ekleyin ve her gün tüketin.

Ispanak ve Havuç Suyu karaciğere iyi gelir

Karaciğer sirozu için de etkili bir çözümdür.Yarım bardak  ıspanak suyu ve yarım bardak havuç suyunu karıştırın.Bu doğal suyu her gün en az üç kez için.

Alkolü bırakın

Karaciğerinizi sağlıklı tutmak isterseniz alkol almayınız. Alkol karaciğere baskı yapar.

Avokado ve Ceviz karaciğere iyi gelir

Karaciğerinizi hastalıktan korumak isterseniz avokado ve ceviz tüketin. Avokado ve cevizde bulunan glutatyon, karaciğere tevdi edilen toksinleri temizler.

Elma Ve Yapraklı Sebzeler

Yapraklı sebzeler safra akışını tetikler ve elma içerisindeki pektin sindirim sisteminden toksinleri çıkarır. Bu karaciğerin korunmasına yardımcı olacaktır. Karaciğerinizi sağlıklı ve toksinlerden arındırmak için günde 10-12 bardak su için.

 Egzersiz

Düzenli egzersiz, gıdaların sindirimini ve vücudun yağ tüketimini uyarır. Egzersiz, cilt yoluyla toksinleri uzaklaştırmaya yardımcı olan terlemeyi arttırır. Bu, karaciğer üzerindeki yükü hafifletir.Yararları almak için haftanın 5 günü boyunca en az 40 dakika egzersiz yapmak gerekiyor.

Yeşil Çay

Bu, karaciğer hastalıkları için mükemmel bir çözümdür. Yeşil çay karaciğer fonksiyonlarını destekleyen yüksek miktarda kateşin içerir.Karaciğer hastalığından kurtulmak ve karaciğerinizi korumak için her gün 3-4 bardak yeşil çay için.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?