Reklam Alanı

Kan ve Ter lekesi çıkartma yöntemleri nelerdir?

HbY - 22.11.18 tarihinde yayınlandı.

Kan ve Ter lekesi çıkartma yöntemleri nelerdir?

Çamaşırlarınızda meydana gelen inatçı kirlerin başında Kan ve Ter lekesi gelmektedir. Özellikle son derece çıkartması güç olan bu lekeleri çıkartmak için çoğu zaman epey çaba sarf ettiğimiz de oluyor. Bu makalemizde siz değerli kadinveaile.net üyelerimize Kan ve Ter lekesi çıkartma yöntemleri hakkında izlemeniz gereken pratik bilgiler aktaracağız.

Kan Lekesi Çıkartma Yöntemleri Nelerdir?

Sıklıkla karşılaşılan lekelerin başında gelen ve çıkması son derece zor olan bu lekeleri çıkartmak için yapmanız gerekenler hakkında sizlere bilgi verelim. Günlük hayatta kullandığımız standart deterjanların bu lekeleri çıkartma konusunda çok başarılı olmamaları ev hanımlarının başka leke çıkartıcı ürünlere yönelmesine neden olmaktadır. Özellikle bu konuda ekstradan kullanmak zorunda kaldığınız leke çıkartıcı ürünler bu lekelerin çıkmasına başarılı sonuçlar vermektedir.

Ter Lekesi Çıkartma Yöntemleri Nelerdir?

Ancak bu lekelerin kıyafetlerinize bulaştığı anda da erken yıkama yöntemi ile zorlu lekeler arasında çıkmasını sağlamak için yapmanız gereken erkenden bu lekeleri yıkamak olacaktır. Aksi bir durumda bu inatçı lekeleri çıkartmanın zor olacağından ekstra bir işlem uygulamak zorunda kalacaksınız. Bu durum ile karşı karşıya kalmamak için erkenden bu lekelere müdahale etmek en doğru yöntemlerin başında gelmektedir.

Özellikle kan lekeleri ve meyve lekeleri gibi son derece zorlu lekeleri çıkartmada uzmanların ekstra satılan ürünleri sizlere önerdiğini açıklamak isteriz. Bu konuda piyasalarda satılan ve bilindik markaların leke çıkartıcı ürünlerini kullanarak sizlerde eşyalarınızın ilk günkü gibi temiz olmasını sağlayabileceksiniz. İşte merak ettiğiniz Kan ve Ter lekesi çıkartma yöntemleri hakkında bilmeniz gerekenler.

 

Kan ve Ter lekesi çıkartma yöntemleri

Kan ve Ter lekesi çıkartma yöntemleri

Aslında siz değerli üyelerimize bahsetmek istediğimiz şudur. Kan yada ter lekesi yada diğer zorlu lekeler çamaşırlara bulaştığı ilk an yıkamak o lekeler kuruduktan sonra yıkamaktan daha kolaydır. Çünkü lekeler kurudukça temizlenmesi de zorlanır. Tıpkı mutfağımızda ki kurumuş yağ lekeleri gibi.

Elbiseye bulaşan kan lekesini hemen soğuk su ile yıkarsanız elbiselerinizden çabucak o lekenin kaybolduğunu göreceksiniz. Kan lekesini kesinlikle sıcak su ile yıkamayınız çünkü sıcak su kanın kumaşa daha çok işlemesine neden olacaktır. O yüzden sizlere soğuk su ile yıkama yapmanızı öneriyoruz.

Kan lekesini elbise dışında koltuk yada arabalardan çıkartmak için en pratik yöntem tuzlu sudur. Çünkü tuz içeriğinde ki mineraller kanın çözülmesine neden olacaktır. Kan lekesi olan bir yere tuzlu su ile basınçla ovalama yaparsanız temizlendiğini görürsünüz.

Tuzlu su aynı zamanda ter lekelerinin giderilmesinde de kullanılan en pratik yöntemlerden biridir. Tuzlu suya yada direk tuza batırdığınız lekeli kıyafeti ovarak ter lekesinin de kaybolduğunu göreceksiniz.

 

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?