Reklam Alanı

Kan Grubuna Göre Diyet

Özgür - 03.03.17 tarihinde yayınlandı.

Kan Grubuna Göre Diyet

Kan Grubuna Göre Diyet; İnsanlar genellikle kilo verememekten değil verdiği kiloları geri almaktan yakınır. Çünkü insanlar kan gruplarına göre beslenmemektedir. Bugüne kadar hazırlanan bütün diyet programları genel olarak belli başlı kalıplar içerisindedir. Şimdi sizlere farklı bir yöntem önerme zamanı geldi. Öncelikle işe kan grubunun bilinerek başlanılması gerekiyor. Kan grubuna göre beslenme şekli kısa zaman oldukça popüler bir hal aldı.

0 Grubu

0 grubu kana sahip insanlarda metabolizma çok yavaş çalışmaktadır. Bundan dolayı bu kan grubuna sahip inanlar önüne gelen her yiyeceği yememelidir. Kırmızı et ideal bir besin kaynağıdır, Omega3 açısından da zengindir. Sebze yeme tüketimi ihmal edilmemelidir. Her öğünde sofrada bir sebze çeşidi olmalıdır. Fazla tatlı yenilmemelidir. Meyveler bir nevi doğal şeker deposudur. Tatlı ihtiyacı bu şekilde karşılanabilir. 0 gruba insanların vücudu şeker depolamaya çok yatkındır. Aynı durum, süt ve süt ürünlerinde de geçerlidir. Kilo verirken bu gıdalardan ne kadar alındığına dikkat etmek de fayda vardır.

Kan grubuna göre diyet

A Grubu

Strese en yakın kan grubudur, A. Stres demek de yemek ve fazla kilodur. Stres ayrıca yeme alışkanlığını bozar ve yenilen besinlerin sindirimini zorlaştırır. Bu kan grubundakiler hayvansal ürünleri bir miktar azaltmalıdır. Bundan kasıt katı bir sebze diyeti değildir. Balık, baklagiller, kabuklu yemişler, soya ve kahvaltı gevreği ile meyve, sebze yemek de herhangi bir sakınca yoktur.

B Grubu

Aynı A grubundaki gibi, B kan grubuna sahip insanlarda stres kilo almayı veya vermeyi etkilemektedir. Fakat bu kan grubunda pozitif taraflar çok fazladır. Laktoz toleransı en yüksek olan gruptur. Günlük süt ve süt ürünleri tüketiminde sınır yoktur. Gene de ölçüyü kaçırmamakta fayda vardır. Metabolizma, yiyecekleri çok kolay sindirebilme özelliğine sahiptir. Et, balık, süt ve süt ürünlerini yemek de sakınca yoktur, fakat tavuğun sindirme de sıkıntı olabilir.

AB Grubu

AB grubuna sahip insanların şanslı olduklarını söylemek de fayda var. Hem A hem de B kan grubundakilerin faydalı özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Aşırıya kaçmamak koşuluyla her şeyi yiyebilir, bu kan grubuna sahip kişiler.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?