Reklam Alanı

Kadınların İlişkilerinde Yaptıkları Önemli Hatalar

Özgür - 24.11.18 tarihinde yayınlandı.

Kadınların İlişkilerinde Yaptıkları Önemli Hatalar

Hepimizin çevremizdeki dünyayı görme ve etkileşim biçimimizle ilgili farklı ve benzersiz zorlukları bulunur. Özellikle de ilişkiler de erkeklerin hataları olduğu kadar bayanlarda bu konuda çok masum değiller. Bundan dolayı erkeklerin bir ilişkide yaptıkları hataları tartıştığımız gibi kadınların da hatalarını ele almak gereklidir. Amaç sağlıklı ve mutlu bir ilişki yaşamaksa eğer kadınların da yapmaması gereken davranışlar vardır. Bunları şöyle tek tek ele alalım ne dersiniz?

Kadınların İlişkilerinde Yaptıkları Önemli Hatalar

  • İstenmeyen tavsiyelerde bulunmak ve erkeği başka bir hale dönüştürmeye çalışmak

Özellikle bayanlarımızın en çok yaptığı hatalardan biri de ilişkilerde karşı tarafa bilerek ya da bilmeyerek fazla nasihat vermek. Unutmayın hiçbir erkek sizin çocuğunuz ya da eğiteceğiniz evcil bir hayvanınız gibi düşünmeyin. Erkeğinde o yaşa kadar yaşadığı bazı tecrübeler vardır. Nasihatten daha çok ilgi ve alakaya muhtaçlar. Bununla beraber onu asla değiştirmeye kalkmayın. Nasıl ki sizin başkası tarafından değiştirilmek istendiğinizde karşı geliyorsanız, empati yaparak aynı hisleri erkeklerin de yaşayacağını unutmayın. Onu değiştirmeye çalışmak işe yaramayacaktır. Bundan vazgeçin.

  • Delirircesine kıskanç olmak

Kadınlara asla kıskanmayın desek, bunun mümkün olmayacağını herkes bilir. Fakat unutmayın ki aşırı doz insanı öldürür. Gereksiz yere gereksiz durumlarda aşırı kıskanç bir hale bürünmeyin. Unutmayın ki her erkek yoldan geçen bir kadına bakar. Tabi bu ufak zararsız bir bakışsa asla kızmaya gerek yoktur. Erkekler her daim kendine güvenen ve emin bayanları sever. Gereksiz, saçma kıskançlıklar yapan sevimsiz bir kadına asla dönüşmeyin.

Kadınların İlişkilerinde Yaptıkları Önemli Hatalar

Kadınların İlişkilerinde Yaptıkları Önemli Hatalar

  • Bütün hayatınızı ilişkinizin odağı yapmak

Özellikle kadınlarımızın en çok düştüğü hatalardan biri de ilişki yaşadığı erkeği hayatının merkezine koymasıdır. Her an onu düşünmek, aramasını beklemek, her dakika romantizm beklemek ve sürprizlere boğulmak ister. Bu yüzden kadınlar, ilişkinin hayatlarının tamamı değil, bir parçası olduğunu düşünmelidir.

  • Kendini bakımsız bırakmak

Ülkemizde kadınlarımızın birçoğu evlilik öncesi ve evlilik sonrası dönemi yaşarlar. Evlilik sonrası bir bakımsızlık, kilo artışı, özensizlik hakim olur. Oysa tıpkı başlarda yaptığınız gibi süslenmek, güzel kıyafetler giymek ve kendinize bakmak önemli püf noktasıdır. Unutmayın ki misafirliğe gittiğinizde dahi ev sahibi sizi kötü kıyafetlerle karşılasa ne kadar değersiz olduğunuzu hissedersiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?