Reklam Alanı

Kadınların İkinci Evliliğe Bakış Açısı

Özgür - 21.11.18 tarihinde yayınlandı.

Kadınların İkinci Evliliğe Bakış Açısı

Boşanma kararları o kadar duygusal bir travma yaşatır ki, bir daha asla olmaz dedirtecek kadar kötü izler bırakır. Hatta bu izler ölünceye kadar kalbinizde bir yere sığınırlar. Ama hayat o kadar hızlı akıyor ki bizlerde de kalıcı fikir değişikliği oluşturabiliyor. Hayata karşı zaman zaman direncimiz kırılıyor ve bazı duygusal hislere yenik düşebiliyoruz. İşte o anda fikrimiz değişiyor ve neden olmasın gibi düşüncelere yelken açıyoruz. O zaman karşı cinse ilgi artıyor ve yeniden bir evlilik yapmak için kendimize zaman ayırıyoruz. Peki bu süreçte kadınların ikinci evliliğe bakış açısı nasıl olmaktadır.

Kadınlarımız yapı gereği mantıksal hareketten daha çok duygusal yönlerini kullanırlar. Onlar ikinci evliliğinde, içinde birçok hayalinin barındığı bir Nuh’un gemisi gibisi bulmak ister. Gemide her çeşit duygu olmasını ister. Özellikle ilk evliliğinde yaşadığı açıklığı kapatacak duyguların barınmasını ister. Sorunlarının çözüldüğünü hissettiği adamlar ararlar. Kim olduğunu bildiği bir ilişkide olmak kadınlarımızı ferahlatmaktadır.

İkinci evlilik sürecinde kendinizi de eleştirmeyi asla ihmal etmemelisiniz. Özellikle her biten evlilik sonrası her şey tek taraflı hata sonucu bu hale geldi demek, çok da dürüstçe olmaz. Kadınlar da zaman zaman ilişkilerinde ne yaptım ya da ne yapamadım sorularını iyi değerlendirmelidir. Tabi bu süreçte olgunlaştığınız, psikolojik olarak biraz daha geliştiğiniz , farkındalıklarınızın farkına vardınız. Bu değerlendirmenin ardından aynı hataları ikinci evliliğinde de yapmamak adına söz vermelisiniz.

Kadınların İkinci Evliliğe Bakış Açısı

Kadınların İkinci Evliliğe Bakış Açısı

Kadınların İkinci Evliliğe Bakış Açısı

Yeniden evlenmek istiyorsanız ve bu konuda tereddütlü iseniz sizi anlıyoruz. Bunu utanç verici ve aptalca bulabilirsin. Ama iyileşmek için buna ihtiyacınız var. İyileşmek ve yeniden kendine gelmek. İlişkilerinizi oldukça yavaş ve dikkatli ele alınız. Yeni evleneceğiniz kişide de aynı şeyleri yaşama korkusunu kafanızdan atın ve ona da bir şans verin. Unutmayın yeniden evlenmek demek, yapılan bir ayıp değildir. Unutmayın ki; Peygamberimizde evlenirken, ikinci evliliğini yapacak olan Hatice annemizi tercih etmiştir. Hatta onun için çok özel düşünceler ve konuşmaları yer almaktadır.

Buyuruyorlar ki; Allah bana Hz. Hatice’den daha hayırlısını vermemiştir. Herkes peygamberliğimi inkar ederken, O bana inanıp, iman etti. Herkes benim yalancı olduğumu iddia ederken O beni tasdik etti. Kimse bana bir şeycik vermezken o malını mülkünü benim emrime verdi. Üstelik Allah bana ondan çocuklar nasip etti.” O halde kadınlarımız ikinci evliliğe bakış açısı bu güzel sözlerin ardından değişeceğine inanıyoruz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?