Reklam Alanı

Kadınlarda Aşırı Tüylenmenin Sebepleri ve Tedavisi

Özgür - 26.07.17 tarihinde yayınlandı.

Kadınlarda Aşırı Tüylenmenin Sebepleri ve Tedavisi

Kadınlarda Aşırı Tüylenmenin Sebepleri ve Tedavisi: Aşırı tüylenme sorunu özellikle de bayanlarda oldukça yüksek bir orana sahip olmaya başlamıştır. Yine bazı kadınlarda sırt, bacak, kollar gibi bölgelerde normal diyebileceğimiz orandan çok daha fazla çıkabilmektedir. Bu da aslında bir çeşit sağlık sorunu değil fakat estetik olarak oldukça çirkin durmaktadır. BU nedenle kesinlikle bakım yapılmalıdır.
Yine yoğun tüylenme diye de bir çeşit hastalık vardır. BU hastalıkta göğüs, göbek, çene gibi bölgelerde de aşırı oranda tüyler çıkmaktadır ve bu da hastalığa dönüşmektedir. Yine bayanlarda istenmeyen tüylerden kurtulabilme adına kasık bölgeleri, bacak bölgeleri gibi bölgelerini tıraş ettikleri zaman veya farklı yöntemler kullandıkları zaman tüyler vücudun daha çok bölgesini kaplayabilir.

Her Kadında Aşırı Tüylenme Oluşur Mu?

Bir bayanda bu tüylenme sorununun oluşup oluşmayacağı çeşitli faktörlere göre değişim göstermektedir. En etkili faktör ise genetik faktördür. Özellikle de tüy kökleri çeşitli hormonlara da tepkiler vermektedir. Bu hormonlara en fazla tepkiyi gösteren bölgeniz kasık bölgesidir. Bu nedenle her kadın ve erkek bireylerde bu bölgelerde tüy çıkma oranı daha yüksektir. Aynı sorun koltuk altı bölgenizde de görülebilmektedir .
Aslında birçok bayanın bu bölgelerde zaten tüyleri vardır fakat bu bölgeler oldukça yumuşak olduğundan dolayı tüyler de son derece seyrektir ve bu nedenle çok fazla belli olmamaktadır.

Kadınlarda Aşırı Tüylenmenin Sebepleri ve Tedavisi

Kadınlarda Aşırı Tüylenmenin Sebepleri ve Tedavisi

Fazla Tüylerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Vücudumuzu tüylerden kurtarabilmenin en iyi yolu ve en kötü yolları vardır. Çeşitli doğal yollardan en iyi olanlarını da sizlere seçeceğiz. Tüyler kontrolden çıkmış gibi vakit geçtikçe uzamay başlarsa yine hormonların üretiminde aşırı strese yol açabilen faktörlerdir.
Aşırı stresli yaşamdan uzak durmaya çalışın ve stresli yaşam hastalığınızın artmasına tüylerin daha çok çıkmasına da sebep olabilmektedir.
Fazla tüylerden kurtulabilmek adına yine aktarlardan satılan çeşitli tüy dökücüler vardır ancak bu tüy dfökücüler her ne kadar tüyleri kökünden aldığını belirtiyor olsalar da kırma da yapabiliyor olabilirler. Eğer tüyleri kökünden almazsanız daha çok uzayabilirler.

Aşırı Tüyleri Almak İçin Sir

Bu yöntem ise yine İspanya benzeri çeşitli ülkelerde uygulanmakta olan en iyi yöntemlerdendir. Bunu da bazı bayanlar çeşitli bakım salonlarında da yaptırabilmekteler. Yine sir ile tüyleri aldırmanın tüylerin çıkma vaktine bağlı olarak da artık çok daha uzun sürelerde yeniden çıkabilmektedir.
Sir uygulamasını yaptıkça tüylerin kökleri zayıflamaktadır ve artık daha da yoğunlaşırlar ve daha da ince olurlar. JKasık bölgenizde tüy çok ise bu yöntem biraz acılı olabilmektedir o yüzden ona göre davranın.
Yine tüylerden kurtulabilme adına ağda yapabilirsiniz. Ağda işleminin de profesyonel bireyler tarafındn yapılması tavsiye edilir. Eğer kendi kendinize ağda yapacaksanız oldukça zor bir duruma düşerseniz. Hatta ağda bacağınızda kalabilir ve onu oradan alamayabilirsiniz. Bu yüzden ağda yapmadan önce güzel bir şekilde bilgilenin. Ağdayı sorunsuz hazırlamanız çok önemlidir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?