Kabızlığa Ne İyi Gelir

yeSim - 09.06.17 tarihinde yayınlandı.

Kabızlık herkesin ortak bir derdidir. Hayatın belli dönemlerinde bebeklikten bu yana kabızlık hep görülebilir. Kabızlık insana şişkinlik hissi hazımsızlık sıkıntı gibi istenmeyen geri dönüşler sağlar. Ancak bu yazımızda kabızlığa ne iyi gelir  listesinde yer alan yöntemleri uygularsanız ve kronik hastalığınız yoksa kabızlıktan kolayca kurtulabileceksiniz.

Kabızlık Nedenleri:

1- Demir azlığı
2- Sıvı alımının az olması
3- Aşırı demir alımı
4- Aşırı Ca alımı
5- Egzersiz eksikliği
6- Bazı hastalıkların semptomları

olarak sıralanabilir.

Kabızlık yaşamı tehdit eden bir durum olarak görülemez elbette ama yine de son derece can sıkıcı bir durumdur. Bazen de bazı hastalıkların belirtisi olarak da gösterilebilir. Bazen de ilaçların yan etkisi olarak geçici olarak ortaya çıkabilir.

Kabızlığa ne iyi gelir ve kabızlık nasıl geçer?

Kabızlığa ne iyi gelir

Kabızlığa ne iyi gelir

Kabızlık için zeytinyağını denemeden önce, zeytinyağının kabız tedavisine nasıl yardımcı olabileceği hakkında bilgi sahibi olalım. En iyi doğal Müshil: Zeytinyağının tüketilmesi, safra kesesine daha fazla safra salınmasına yardımcı olur ve daha fazla safra serbest kalır ve bu da besin yağlarının sindirilmesine yardımcı olur.
Bağırsakta Genişlemeyi Azaltır: Zeytinyağı tüketimi bağırsağın şişmesi, tahrişi ve şişkinliğini engeller. Bu süreç sırayla bağırsak rahatlatır ve taburenin sorunsuz şekilde geçmesine izin verir. Sindirim Sistemini Uyarır: Zeytinyağının kullanılması sindirim sistemini uyarır ve sindirim sistemi besinleri düzgün bir şekilde sindirir. Gıdaların uygun sindirimi, pürüzsüz ve düzenli bir bağırsak hareketine sahip olmanız anlamına gelir. Sindirim Sisteminin Genel Sağlığını Korur: Zeytinyağı zengin E Vitamini ve K, antioksidan ve Omega 3 yağ asitlerini zenginleştirerek sindirim sisteminin sağlıklı kalmasını sağlar. Sağlıklı bir sindirim sistemi, kabızlığı önlemeye yardımcı olur. Zeytinyağı kabızlığı tedavi etmek için zeytinyağı kullanmanın en kolay yollarından biridir. Zeytinyağı evde çare kesinlikle size kabızlık sorunu etkili bir şekilde yardımcı olacaktır. Sabahları aç karna 1 ila 2 çay kaşığı zeytinyağı tüketin. Zeytin yağı kullandıktan sonra 1 saat boyunca su içmeyin. Yapmanız gereken çok basittir sadece aç karna bir çay kaşığı zeytinyağı içmek… Bu uygulamayı her gün bir hafta yapın sonra kabızlığın geçtiğini göreceksiniz.

Kabızlık nasıl geçer?

Dilerseniz zeytinyağına bir kaç damla limon da sıkarsanız daha hızlı sonuçlar alacaksınız. Her iki malzemeyi de karıştırın ve sonra için. Yatmadan önce her gece bunu yapabilirsiniz ya da sabah aç karnına aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.
Daha Eğlenceli bir Yol
Portakal suyu iyi bir müshil etkisi gösterir, dolayısı ile portakal suyu ile zeytin yağını karıştırın ve için. Bağırsaklarınızın hareketinin hızlandığını fark edeceksiniz.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?