Jet Pack ile Hayal Gerçek Oldu

Özgür - 18.02.17 tarihinde yayınlandı.

Jet Pack ile Hayal Gerçek Oldu

Jet pack’ler casusluk ve bilim kurgu filmlerinin vazgeçilmez araçları arasında yer almaktadır. En sonunda bu araçlar raflardaki yerlerini alıyor. Gerçek jet pack’ler ile filmlerdeki kurgusu arasında biraz farkı bulunuyor.
Jet pack’ler öncelikle Almanlar tarafında İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılmıştı. Ancak istenilen performans bir türlü yakalanamadığı için bu aletler savaş meydandaki yerini alamadı. Ama Jet pack’ler casusluk filmlerinin her zaman vazgeçilmez unsurlarından birisi olarak süre gelmiştir.

İlk jetpack

Jet Pack’ler 50 Yıllık Geçmişe Sahip
Bu araçların 50 yılı aşan bir mazisi bulunuyor ve araçlar sırt çantası şeklinde hazırlanmış jet motorlarından meydana geliyor. James Bond veya Star Wars filmlerinin kelle avcısı karakteri Boba Fett Jet Pack’leri sık sık kulalanıyor. Sinema severler esasında bu teknolojiye oldukça göz aşınalığı bulunmakta.
Jet Pack Videoları Youtube’de Yayınlanmıştı

Parası olan oldukça yakın bir zaman içerisinde Jet pack uçmanın keyfini yaşayacak. JetLev firması tarafından geliştirilen bu ürünün videoları geride bıraktığımız seneler içerisinde popüler video paylaşım sitesi YouTube’de de yayınlanmıştı.
Filmlerdeki versiyonlarından farklı olarak geliştirilen JetLev sadece su üzerinde çalışıyor. Özel bir boru yardımıyla suyu emen cihaz, jet motorlarının itiş gücünü kullanarak kendini kullanan kişiyi havaya kaldırıyor ve kuvvetli bir tazyik oluşturuyor.
Firma, çok kısa bir süre önce bu ilginç ürünü raflara yerleştirdi. Gerçek dünyada bir ajan ya da kelle avcısı gibi uçmanın fiyatı sizce ne kadar olsa gerek? JetLev, ürünlerine 99 bin 500 dolar paha biçmiş.
Kişi havuzlu bir evde yaşıyorsa ve en az 100 bin dolara sahipse pek tabii, bu cihazı alıp zevkle kullanabilir.

jetpack nedir

Uçmak Bir Hayaldi
Geçmişten günümüze insanoğlu sürekli uçmanın peşinde koşmuş, bu düşünceden hareketle Supermen, Batman ve Peter Pan gibi daha nice karakterin oluşmasını sağlamıştır.Bir sürü bu karakterlerden yola çıkarak pilot olmak bile istemiştir. Gökyüzünde kuşlar gibi özgürce uçmanın zevkini insanlar nihayetinde tadacağa benziyor. Hezarfen Ahmet Çelebi bu uğurda canını bile kaybetmiştir. İnsanlar sevda için sayısız kahraman yaratmıştır. Peki, bu hayalin gerçekleştiğini ifade etsek ne düşünürsünüzü?

Yorumlar (2 Yorum)

    Kısa vadede güzel bı uygulama lakin fiyat çok yüksek biz düşük bütçeliler için Türkiye’ye ne zaman gelir kim alır buda ayrı bir merak konusu

    havada uçabildiğimi düşünmek kendimi jetgiller çizgi filmindeki karaktere benzettim . insanoğlu daha neler yapacak göreceğiz..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?