Reklam Alanı

İstanbul’da medikal masaj nasıl yapılır, Faydaları nelerdir?

Özgür - 19.03.18 tarihinde yayınlandı.

Ağrıları gideriyor, kan dolaşımını tertip ediyor, iç uzuvları rahatlatabiliyor. Son senelerde ehemmiyeti gittikçe henüz iyi anlaşılmaya başlayan ve konunun uzmanlarının reçetelerine girmeye başlayan medikal masaj birçok rahatsızlığın giderilmesinde ehemmiyetli bir rol oynuyor.
10numaramasaj ekibinden Dr. medikal masaj rehabilitasyonu ile ilgili malumat verdi: Medikal masaj, hasarlı veyahut yorgun düşmüş uzvun külüstür durumuna dönmesi içersinde uygulanırken, hastanın hayat niteliğini çoğaltmak, yetenek kazandırmak ve psikolojik takviye emeliyle da kullanabilmek mümkündür.
Etkileri ilmi olarak kanıtlanmış olan medikal masajın epey geniş bir kullanım kısmı yer almaktadır.İstanbul’da medikal masaj nasıl yapılır, Faydaları nelerdir?

Medikal masaj kan dolaşımını düzenliyor

Bunların yanında medikal masaj kan dolaşımını düzenleyerek, kalbin süratini da yavaşlatmaktadır. Düzenli uygulanan medikal masaj kandaki beyaz hücre olarak malum akyuvarları artırarak bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilir. Toplar damardaki kan akımının durmasını ve bedende meydana gelen ödemin atılmasını karşılamaktadır.

İstanbul’da medikal masaj nasıl yapılır, Faydaları nelerdir?

İstanbul’da medikal masaj nasıl yapılır, Faydaları nelerdir?

Medikal masaj ile adale yapısı toparlanıyor

Medikal masajın kastaki yorgunluk ve ağrıları azalttığı malum bir gerçektir. Biriken toksit maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.Kemiklerin güçlenmesine yardımcı bir tesiri bulunmaktadır. Sinir sistemi üstünde de pozitif tesirleri görülmektedir.

Cildi yumuşatıyor

Medikal masaj vasıtası ile, ter üretimi artırılarak üre ve başka atık maddelerin hamleyi sağlanır. Masaj kılcal damarlarda genişleme sağlayarak, dokulara daha çok kan gitmesine yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırarak, hücrelerin henüz iyi beslenmesine imkan karşılamaktadır. Bunların yanında cildin elastikiyetini çoğaltır ve yağ bezlerinin salgısını yükselterek cildin yumuşamasına yardım eder.

İç organlara da yararı büyük

Cilde etkilerinin yanı sıra medikal masajın, iç organlara da yararı yer almaktadır. Akciğerlerde mukusun çözülmesini sağlar. Kalın bağırsağın faaliyetlerini arttırmasıyla, gaz sorunlarının çözümüne yarar sağlar. Sindirimi kolaylaştırır.

Kaynak

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?