Reklam Alanı

Hollywood Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Özgür - 12.04.17 tarihinde yayınlandı.

Hollywood Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?; Hollywood diyeti olarak da bilinen bu beslenme şekli “Sugar Busters” diye adlandırılır. Yağın vücuttan doğru bir şekilde atılamamasının bir numaralı sorumlusu yemekteki fazla şekerdir. Bunu keşfeden Amerikalı bilim adamları mükemmel bir çözüm geliştirirler. Bu inanılmaz diyette kalori saymak tarihe karışıyor. Gerçek karbonhidratlar hiç düşünmeden alınmalıdır ve bu diyet yapılarak rahatlıkla kilo verilebilir. Christian Slater, Gillian Anderson, Jeanne Tripplehorn, Kate Winslet ve Rachel Hunter gibi yıldızlar bu diyeti uygulayarak hızla kilo verdiler.
“Sugar Busters”ın prensibi basittir. Yapmanız gereken sadece ama sadece şekeri tamamen unutmaktır. Bununla kastedilen şey bildiğimiz şeker değil. Vücut karbonhidratları eritirken kendi glikozunu üretme yetisine sahiptir. Karbonhidratlı yiyeceklerle birlikte bol miktarda alınırsa kan şekeri de yükselmektedir.
Kan şekerinin yükselmesi esnasında da vücut insülin üretir. Bu hormon, glikozları ihtiyaç duydukları yerlere gönderir. Orada enerjiye dönüşür, enerji üretilmediği zamanda da glikoz fazla ise yağ olarak vücutta depolanır. Kan şekeri yükseldikçe, o kadar insülin üretilir ve bir o kadar da karbonhidratlar yağa dönüşmektedir.
Uzmanlar bu diyet yapılırken 3 ana ve 1 ara öğüne izin veriyor. Sadece bir tabak yenilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Saat 20.00’den sonra kesinlikle bir şey yenmemesi gerektiğini tavsiye ediyor. Tatlı yiyeceklere ani bir istek duyulduğu zaman bir küçük çikolata parçası yenilebilir.

Hollywood Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır?

Serbest gıdalar;
Tüm et ve balık çeşitleri
Sebze: Patlıcan, enginar, karnıbahar, fasulye, , salatalık, brokoli, bezelye, lahana, marul, mantar, yeşil biber, maydanoz, kuşkonmaz, tatlı patates, ıspanak, soğan, domates
Meyve: Şeftali, elma, avokado, çilek, armut, kiraz, limon, tatlı karpuz, kiwi, mandalina, mango, kavun, üzüm, portakal
Süt Ürünleri: Yumurta, peynir, yağ, yoğurt, krema, süt
Doğal tahıllı ürünler
Zeytinyağı
Çikolata (% 60 ya da daha fazla kakao içerirse)
Meyve Suları
Kahve, çay, fındık
Yasak olan gıdalar; 
Sebze: Patates, pirinç, havuç
Meyve: Ananas, muz,
İşlenmiş Şeker
İşlenmiş tüm beyaz un ürünleri, bisküvi, makarna, kek, beyaz ekmek
Çikolata (% 60 ya da daha az kakao içeren)
Bira
Kola, tatlı limonata,
Popcorn
Cornflakes
Dondurma
Bal

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?