Reklam Alanı

Hızlı Zayıflatan Gıdalar

Özgür - 18.04.17 tarihinde yayınlandı.

Hızlı Zayıflatan Gıdalar

Hızlı Zayıflatan Gıdalar; Zayıflamak isteyen kişi kesinlikle az yemek yemelidir. Az yemek için de şart olan şey acıkmamaktır. Acıkmamak için tok tutacak, uzun süre toklu hissi verecek, bununla birlikte enerjinizi koruyacak gıdalar tüketmelisiniz. Sağlıklı beslenmenin yolu az ama sık yemekten geçer. Et de tüketilmeli sebze de yenilmelidir. Önemli olan bu besinlerin ne miktarda tüketildiğidir. Gün vücuda fazla alınan gıdalar kilo yapacaktır. Zayıflamak için fazla enerji harcanmalı, yemek az yenilmelidir. Kısacası boğazınıza hakim olmalısınız.
Beyaz ekmek tok tutmadığı gibi acıktırır. Cipsler, hazır yemekler, çerezler ve gıdalarla her türlü meşrubat size kısa süre tok tutacaktır. Sürekli acıkmak ve yemek yemek istemiyorsanız bu gıdalardan kesinlikle uzak durmalısınız.
Yoğurt, peynir ve süt zayıflatıcı özelliktedir. Az yağlı süt ve süt ürünlerini tüketmek yağların erimesini hızlandıracaktır. Ayrıca gece yenilen yemek de göbek yapacaktır. Göbeğinizi eritmek istiyorsanız akşam 20.00’den hiçbir şey yemeyin.
Protein ağırlıklı kahvaltı, kişinin gün içerisinde daha az acıkmasını sağlayacak ve bu sayede günde 267 kalori daha az alacaksınız. Sabahları 2 adet yumurta ve üzerine marmelat sürülmüş 2 ince dilim ekmek sizi daha uzun süre tok tutacaktır.
Canınız bir şeyler yemek istediği zaman merdiven inip çıkın, kısacası vücudunuzu yorun. Gıdaları gözünüzden önünden uzaklaştırın. Yorulduğunuz anda en sevdiğiniz yiyecek bile olsa yemek isteğiniz ortadan kaybolacaktır. Su içerek açlık hissiniz kısa süreli yatıştırın.
Uykunuzu iyi alın. Bir şeyler tüketerek rahatlamak yerine mümkün olduğu kadar uyuyun. Uyku, insanları acıktırmaz ve atıştırma hissini de ortadan kaldırır.

Hızlı Zayıflatan Gıdalar

Hızlı Zayıflatan Gıdalar

Yemekten farklı şeyleri aklınıza getirin

Bilim adamları, yemeğin kokusuyla ağızda olmasının beyinde aynı etkiyi yarattığını fark etmiştir. Canınız bir şeyler yemek istiyorsa yemeği sadece koklamanız kafi gelecektir.
Dolu bir tabak yemekle asla ama asla kendinizi denemeyin. Daha çok yiyecek olması daha fazla yemek demek olacaktır. Eğer yemeğinizi dışarıda yiyeceksiniz garsondan yemeğinizi getirmeden evvel yemeğinizin yarısını evinize götürmek için paket yaptırmasını rica edin.
Yemeğinizi karanlık ortamlarda yemeyin. Aydınlık ortamlarda yemek yiyin ve etrafınızdaki kişilere bakarak iştahınızı kontrol edin.
Yemek yerken arkadaşlarınızla sohbet edin. Bu süre boyunca tabağınızdaki yemekler duracaktır.
Yemeği mutlaka oturarak yiyin. Oturarak hafif bir şeyler yediğiniz takdirde, alacağınız kalorinin azaldığını göreceksiniz.
Sadece çorba içerek bile açlık hissinizi yatıştırabilirsiniz. En yoğun sebze çorbası bile yaklaşık 130 demektir.
İştahınızı hafifletmek adına bisküvi, peynir, kuru yemiş ve şekerleme tarzı yiyecekleri belirli bir miktarda yiyin.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?