Reklam Alanı

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Özgür - 28.05.17 tarihinde yayınlandı.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Kilo Vermenin Yolları; Yaz geliyor ve fazla kilolardan hızla kurtulmak gerekiyor. Ancak bu işi nasıl yapacağız. Kilo vermek öyle ver deyince verilemiyor. Hele ki bel bölgesindeki o iğrenç yağ simidi moral bozmak için her aynaya bakıldığında sinsi sinsi sırıtır ve aynalarla aramızı açar. O yağ simidinden bir an önce kurtulmak gerekiyor. Hem estetik görünüm için hem de sağlık için. Pekiyi hızlı kilo vermenin kolay yolu yok mudur? Bu sorunun cevabı bu makalemizde…

Günümüzde obezite diye adlandırılan durum, ciddi bir sağlık sorunlarına neden oluyor. Yemekler bu yüzden masum değiller. İştahımızı kontrol etmek ve her aşırı iştahta güzel bir yemeğe çullanmak üzere olduğumuz anlarda bir şeyi hatırlamamız gerekiyor. Eğer yemezsek, 3-5 ay sonra fit halimizi gözümüzün önüne getirelim. İşte bu zihinsel egzersiz iştahı frenlemeye yeter. Tabi ki bu egzersiz zayıflamak isteyenler için yararlıdır. Biz biliyoruz ki Obezite hipertansiyona ve kalp yetmezliğine şeker hastalığına neden oluyor. Yani bizi yavaş yavaş öldürüyor. Biraz fazla yemek isteğinin faturası ölüm olabiliyor. Bu girdaptan bir an önce kurtulmak gerekiyor. Ünlü bilgelerden Sri Yukteswar Guruji nin sözünü hep hatırlamak gerekiyor: “Açlığı anlayabilirim, ama oburluğa anlam veremiyorum!” Yani her insan az yemeli ve açlığı giderildiğinde sofradan kalkmayı bilmelidir. Mide isyan bayraklarını çekerken zihin ha bire ye diye ısrar ediyorsa bu noktada psikolojik bir hastalıktan da bahsetmek gerekiyor. Özetle her şey zihinde başlıyor ve zihinde bitiyor. Zihin meşgul olmak için yemeğin tadını doyasıya almak istiyor. Zihin bir şeylerden kaçıyor. Bu kaçış mideye cehennemi yaşatıyor. Aşırı yemek yemenin ve hareketsizleşmenin doğurduğu ölümcül sonuçları okuyup gördüğümüz halde hala dünyada milyonlarca obez insan var. Bunun nedeni psikolojik değildir de nedir?

Kilo vermek veya hızlı kilo vermek isteyenler! İşin zihinde başladığını idrak etmeli öncelikle… Bu idrak edilemezse başlanacak en iyi diyet bile yarıda bırakılabilir. Hiç bir mesafe alınamayabilir.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Kilo vermenin Önemini İdrak Etmek

İnsülin direncini kırmak için doktora danışmak; Bu iki yol seçildikten sonra yediğiniz her lokmayı yavaş yavaş ve sindire sindire yerken aslında her lokmanın sizi o fit görünümden uzaklaştırdığının farkındalığını da kazanırsanız size garanti veriyoruz ki 3 aya kalmadan aşırı yağlardan ve kilolardan kurtulabileceksiniz. Kilolar sinsidir. Fazla kilolar genç yaşta iken zorlamaz. Kişi yine aktivitelerine devam eder ve bol bol yemek tüketmeye devam eder. Ta ki 40 lı yaşlara gelene kadar bu alışkanlığını sürdürdüğünde, artık bu alışkanlığı değiştirmek zor olmaya başlar. hatta imkansız olmaya başlar. Ya mide küçültme ameliyatı ya da mide kelepçesi taktırma ya kısa yoldan haplara başvurarak zayıflatma haplarından medet umma gibi zorlayıcı ve tehlikeli yollara sapmak işten bile değildir. Her şeyden önce kişinin kendisi ile barışık olması gerekir. Zayıflamak için insanın gerçekten bu dünyada daha fazla yaşaması gerektiğine inanması ve motive olması gerekiyor. fit görünmenin kendisine sağlayacağı artıları birer birer ayrıntıları ile düşünmesi gerekiyor. Bunlar yapılabilirse işin en önemli kısmı halledilmiş olur. Şimdi gelelim ikinci bölüme…

7 Günde Kilo Verme

Obez olmanın dezavantajları saymakla bitmez. Kilo vermenin avantajları da öyle… Biri yararlı yönde ilerliyor diğeri zararlı yönde ilerliyor. bu durumu fark ettiyseniz artık hızlıca kilo vermeye karar verdiniz demektir. Biri yağ yakmak için en iyi yol her gün egzersiz yapmak. Üşenmeyin ve mutlu sona ulaşmak için acele etmeyin.. Egzersiz, uyum sağlamanıza yardımcı olur ve ayrıca aşırı yağlardan kaynaklanan hastalıklardan sizi korur. Bir hekimin talimatlarını alarak işe başlayın. Unutmayın zihinde her şeyi bitirdiniz artık gerisi zamana kalan küçük ayrıntılar. Siz egzersiz yaptıkça ve lokmalarınızı saydıkça hızla kilo vereceksiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?