Hassas Ciltler için Cilt Bakım Önerileri

Özgür - 04.02.18 tarihinde yayınlandı.

Cildimizin hangi etkenlere karşı olumsuz etkilendiğini bilmek oldukça zordur. Cilt güzelliği küçücük bir stresten bile meydana gelebilir iken çoğu zaman ani hava değişimleri, tüketilen baharatlı yiyecekler ve makyaj malzemelerinden bile olumsuz etkilenebilmektedir. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz veya çeşitli nedenlerden dolayı cildiniz hassaslaşıyor ise doğru bakım ile kısa süre içerisinde cilt güzelliğini tekrar elde edebilirsiniz. Hassas Ciltler için Cilt Bakım Önerileri

Cildinizin Hassas Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirsiniz?

Pek çok kadın cilt tipini anlamakta zorluk çekiyor. Hassas bir cilde sahip olduğunuzu bilmek ve buna uygun bir şekilde hareket etmek hem cilt sağlığı, hem de cilt güzelliği için önem arz etmektedir.
Hassas bir cilt sahibi olan kişilerde özellikle çevresel etkenler kendini hissettirmektedir. Özellikle ani hava değişimlerinde veya dışarıdan gelecek çevresel etkenlerde ciltte yanma, kızarma ve gerginleşme hissi oluşması cildinizin hassas olduğunun göstergesidir.

Hassas Ciltler için Cilt Bakım Önerileri

Hassas Ciltler için Cilt Bakım Önerileri

Hassas Ciltler için Bakım Önerileri Nelerdir?

Cildinizin hassas olduğunu anladığınız andan itibaren özellikle kullandığınız makyaj malzemelerine çok dikkat etmelisiniz. Cildiniz kimyasal içeren ürünler ile tepkimeye girdiğinde kalıcı hasarlar oluşturabilir. Makyaj malzemesi olarak tercih etmeniz gereken ürünlerin başında cildinizin yumuşamasını sağlayacak termal suyla zenginleştirilmiş ve dermatolojik testleri yapılan ürünler kullanmalısınız.
Hassas cilde sahip olan bayanlar kullanılacak makyaj malzemelerinin içerisinde alkol ve benzeri maddelerin olmamasına özen göstermelidir. Aynı zamanda kullanacağınız makyaj malzemesinde cildin olması gereken nem dengesini bozacak kimyasal bileşenlerde olmamalıdır.
Sıcak su hassas ciltlere oldukça zarar vermektedir. Bu yüzden sıcak sudan uzak durmalı ve ılık su ile temizlik işlemlerini yapmalısınız. Sıcak su hassas ciltlerde cildin yağ tabakasını zayıflattığı için çok uzun süre banyoda kalınmamalıdır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?