Reklam Alanı

Hangi Besinler Depresyonu Önlüyor?

Cansu Kutlu - 01.02.18 tarihinde yayınlandı.

Özellikle içinde bulunduğumuz kış ayları depresyonun daha sık görüldüğü zamanlar arasındadır. Bu çok zorlu dönemleri atlatabilmek için, bazı besinlerden yardım almayı deneyebilirsiniz. Depresyonu önlemek için besinler arasında günlük olarak tüketmeniz gereken pek çok besin vardır. Bunları sürekli olarak tüketerek günümüzün en büyük sorunlarından biri olan depresyon sorununun üstesinden gelmeyi başarabilirsiniz.

Hangi Besinler Depresyonu Önlüyor?

Yeşil Çay

En çok önerilen bitki çayları arasında bulunan yeşil çay, sinirlerin çok kısa süre içinde yatışmasına yardımcı olarak kabul ediliyor. Özellikle adet öncesi veya depresyon dönemlerinde bu çayı sıkça tüketerek bu dönemlerin zorluklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Yeşil çayın diğer güzel özelliği ise hızlı yağ yakan bir içeriğe sahip olmasıdır. Eğer metobolizmanın daha hızlı bir şekilde çalışmasını istiyorsanız, günde iki fincan yeşil çay içmeye özen göstermeniz gerekir.

Hangi Besinler Depresyonu Önlüyor?

Hangi Besinler Depresyonu Önlüyor?

Muz

Potasyum açısından son derece zengin bir yapıya sahip olan muz, aynı zamanda sinirlerinde yatışmasına neden oluyor. Özellikle öğün aralarında atıştırmalık olarak muzu tercih ederek daha sakin bir yapıya sahip olabilirsiniz. Bunun yanında cildide güzelleştiren sayılı meyvelerden biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Ceviz

Magnezyum miktarı yüksek olan ceviz aslında günlük olarak alınması gereken magnezyum ihtiyacının hepsini karşılıyor. Depresyonla savaşmak için tüketebileceğiniz en sağlıklı  antioksidan olarak ön plana çıkıyor. Bu nedenle ceviz tüketimine özen göstererek günlük olarak mutlaka tercih etmek gerekir.

Somon

Somonun depresyonu giderici etkileri ortaya çıkmış durumdadır. Yani düzenli bir şekilde bu balığın tüketimine özen gösterdiğiniz zaman her zamankinden daha sakin bir yapıya sahip olabilirsiniz. Bunun yanında omega açısından da tüm vücut ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde bir seçim olduğunu belirtmek gerekir. Somon sayesinde daha güçlü bir vücut yapısına sahip olurken, beyin sağlığını da koruma şansı yakalamış olacaksınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?