Reklam Alanı

Hamilelikte Pozitif Olumlama

HbY - 10.07.17 tarihinde yayınlandı.

Hamilelikte Pozitif Olumlama

İster inanın ister inanmayın ama Hamilelikte Pozitif Olumlamalar çok iyi bir yardımcıdır. Kendi zihninizi programlamazsanız başka biri veya başka bir şey sizi programlar. Bu başka şey yada kişi de sizin zihninizi istediğiniz yönde olumlamayabilir. Tam zıt şekilde de olabilir. Olumsuz yorumlar, olumsuz bilgiler ve olumsuz düşünceler zihninizde olumsuz bir enerji depolayarak zihninizi, sağlığınızı ve hatta hamileliğinizide olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden Hamilelikte Pozitif Olumlama önemlidir.

Zihniniz veya kendi hayatınızın tam kontrolünü ele almanız için Hamilelikte Pozitif Olumlama yapmaya şimdiden başlamanız gerekmektedir.

Hamilelikte Pozitif Olumlamalar günlük düşüncelerinizi, zihninizi, duygularınızı ve hatta hayatınızı da değiştirmek için kullanılan olumlu açıklamalardır. Hamilelik süresince kendi pozitif olumlamalarınızı yazabilir ve istediğiniz zaman tekrar edebilirsiniz. Unutmamalısınız ki Hamilelikte Pozitif Olumlama yaparken her zaman şimdi ki zaman olacakmış gibi davranmalısınız. Yani istediğiniz bir şey sanki şuan oluyormuş gibi.

Örnek verecek olursak 41 yaşında ilk çocuğuna hamile kalan bir bayan için ”ben sağlıklı bir kadınım ve bebeğimde sağlıklı bir çocuk” cümlesini sürekli kendi kendine söylemesi Hamilelikte Pozitif Olumlama ya bir örnektir. Bunu sürekli olarak her sabah söyleyen bayan şiddetli sabah bulantısı çektiği zamanda, doktorların bebeğin düşebileceğini söylediği zaman da söyleyerek Hamilelikte Pozitif Olumlama yapmış ve sağlıklı bebeğini kucağına aldığını hayal ederek söylemesi, söyleyen bayana pozitif bir etki yaparak daha sağlıklı bir gebelik süreci geçirmesini sağlar.

Sizde Hamilelikte Pozitif Olumlamalarınızı seçerek veya oluşturarak sürekli tekrar edip psikolojikmen kendinizi mutlu bir hamilelik sürecine sokmuş olursunuz.

Hamilelikte Pozitif Olumlamalara Bir Kaç Örnek

Hamilelikte kendime nasıl bakacağımı çok iyi biliyorum.

Vücudum nasıl doğum yapacağını çok iyi biliyor.

Doğum yapmak hem benim hemde bebeğim için çok güvenli.

Bebeğim kendisi ve benim için en doğru zamanda doğacak.

Bebeğime bağlıyım.

Bebeğim doğum için en uygun pozisyonu seçecek.

Hamileliğimi ve bebeğimi çok seviyorum.

Ben çok güçlü bir kadınım.

Kasılmalar, bebeğimin doğmasına çok yardımcı olur.

Bebeğim için en doğru kararları vereceğim.

Vücudum hamileyken de çok güzel.

Bebeğim onu sevdiğimi biliyor.

Başkalarının yardımlarını kabul ediyorum.

Doğum sancılarımı ve doğumu severek kabul ediyorum.

Etrafım beni seven ve bama saygı duyanlarla çevrili.

Vücuduma güveniyorum.

Bebeğime nasıl bakacağımı çok iyi biliyorum.

Bebeğim ona olan sevgimi hissediyor.

Bebeğim için bol miktarda anne sütü üreteceğim.

Hamilelikte Pozitif Olumlamalarınızı bir günlüğe, diz üstü bilgisayara yada not defterine yazabilir ve sıklıkla tekrar edebilirsiniz. Sadece tek bir cümle yada kelimeye bağlı kalmayıp yaşadığınız hayat süresince  kendinizce bazı olumlamalarda geliştirip sürekli tekrar edebilirsiniz.

Gebelikle İlgili Daha Fazla Bilgi Edinmek İçin >>> TIKLAYINIZ

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yorumlar (3 Yorum)

    Denemek lazım ilk defa okudum böyle bir makale hamile bir kadın olarak deneyeceğim yorumlari yazarım daha sinra

    Hamilelikte pozitif düşünmek gerek her zaman yoksa çekilmez. Zaten hamilelik özel bir durum o yüzden hamilelik her zaman pozitif olmak mantıklı.

    Hamilelikte olumlu yorumlama pozitif düşünceler hakkında verdiğiniz bilgiler bebeğim beni seviyor pozitif olumlaması çok hoşuma gitti 😊

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?