Reklam Alanı

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

yeSim - 22.08.17 tarihinde yayınlandı.

Hamilelikte  cinsel ilişki pozisyonları hakkında sizlere bilgi vermeden önce  günümüzde bir çok erkeğin hamile olan eşini çok çekici bulduğu gerçeğini kavramamız gerekir. Ancak bazı erkekler cinsellik deneyimi konusunda kuşkulu ve endişeli bir tavır sergileyerek cinsel ilişkinin bebeğe zarar vereceğini düşünmektedir. Burada sizlere önereceğimiz eşinizin hamileliği ilerledikçe yakınlaşmaktan çekinmeyin ve özellikle hamilelik ilerledikçe bir birinizin duygularına önem verip isteklerinize odaklanmaya çalışın. Bir çok karı koca arasında  hamilelikte  cinsel ilişki pozisyonları doğru veya yanlış bilinmekte yada bu konuda sadece tek bir yolun doğru olduğuna inanılmaktadır. Ancak gerçek olan hamilelikte cinsel ilişki için en iyi pozisyon; Eşinizin fiziksel olarak rahat olduğu, eşlerin istediği şekilde fiziksel temasta bulunmasını sağlayacak pozisyondur.

Hamilelikte iyi bir cinsel ilişki  düşüncelerin esnekliğini ve eski şeylerin işe yaramadığı durumlarda yeni şeyler denemeye açık olmayı gerektirir. Örnek verecek olursak sizin altta veya eşinizin üstte olduğu misyoner pozisyonu hamile bayanın karnı büyüdükçe garip bir hal alabilir ve cinsel ilişkide zorlanmalar yaşanabilir.

Hamilelikte Kadın Üstte Seks Pozisyonu

Hamilelikte Kadın Üstte Seks Pozisyonu klasik olarak kovboy kız pozisyonu olarak da adlandırılıp tüm basıncı karnınızdan alarak derinlik ve sıklığı sizin kontrol etmenizi sağlayan cinsel ilişki pozisyonudur. Ayrıca eşinize de yeni görüş alanı sunarak değişik deneyim sahibi olmanızı sağlar.

Hamilelikte Kadın Sırt Üstü Seks Pozisyonu

Hamilelikte kadın sırt üstü seks pozisyonu  karnınıza veya rahminize basınç eklemeden yaşanan ilişki pozisyonudur. Bu pozisyonda sırt üstü uzanıp dizlerinizi göğsünüze doğru çekerek eşinizin dizleriniz arasında diz çöküp önden giriş yapmasını sağlayın. Ayaklarınızı eşinizin göğsüne destek olarak yaslayabilirsiniz. Rahatlık sağlamak için altınıza yastık da yerleştirebilirsiniz. Ancak sırt üstü seks pozisyonu hamileliğinizin dördüncü ayından itibaren önerilmemektedir. Çünkü dördüncü ay ve sonrasında gelen aylarda uzun süre sırt üstü uzanmak size ve bebeğinize zararlıdır. Çünkü artan rahim ağırlığınız rahim ve bacaklarınızda kan dolaşımını sağlayan damarları tıkayabilme ihtimaline sahiptir.

Hamilelikte En iyi Cinsel iliski Pozisyonlari hamilelikte en iyi seks pozisyonlari

Hamilelikte En iyi Cinsel iliski Pozisyonlari hamilelikte en iyi seks pozisyonlari

Hamilelikte Yan Dönük Seks Pozisyonları

Yön dönük seks pozisyonlarında sizin ve eşinizin bir birinize dönük bir şekilde yan yana uzanmanızı ve bu şekilde bir birleşme yaşamanızı sağlayan pozisyondur. Hamilelikte yan dönük seks pozisyonlarında rahminiz desteklenirken karın bölgesinde ki ağırlıkta ortadan kalkmış olur. Ayrıca eşleri bir birine çok yakınlaştıran bir pozisyondur. Çünkü eşinizle sizin yüzünüz bir birinize dönüktür. Buda aranızda ki duyguyu kuvvetlendirir.

Hamilelikte Kaşık Pozisyonu İle Cinsel İlişki

Hamileliğin son dönemlerinde kullanılabilecek en güzel pozisyonlardan biridir. Siz ve eşiniz; eşinizin sizin arkanızda olabileceği şekilde yan yatın ve arkadan eşinizin sizinle birleşme sağlamasına olanak verin. Bu pozisyon aynı zamanda hamile kadınlar için çok rahat olmakla beraber karın bölgesine oluşabilecek baskıyı da engelleyip ağırlığı da ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda hafif birleşme olarak da adlandırılabilir. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta hamileliğinizin son dönemlerinde bu pozisyon ile birleşme sağlarken eşinizin fazla derine inmemesi gerekir. Bu size biraz rahatsızlık verir. Bebeğiniz için bir zararı yoktur. Yan yattığınız için bu pozisyon kaşık pozisyonu adını almaktadır.

Hamilelikte Oturarak Cinsel İlişkiye Girme

Eşinizin yatağın kenarında veya bir sandalye de oturup sizinde bacaklarınızı açarak üstüne oturmanızla oluşan birleşmedir. Oturarak cinsel ilişkiye girme esnasında yine karın bölgesine baskı oluşmayacağı için size rahatsızlık vermez. Aynı zamanda eşinizle yine yakın bir birleşme sağlayacağınız için duygusal bağları da kuvvetlendirir.

Hamilelikte Arkadan Giriş Köpek Stili İle Cinsel İlişkiye Girmek

Köpek girişi olarak ta adlandırılan bu cinsel ilişki pozisyonu bir çok hamile kadının favori pozisyonudur. Bunun sebebi olarak ise derin birleşmenin kolay ve mümkün olması ve aynı zamanda sizin karnınız ile göğüslerinizin desteklenebilme olanağı olmasıdır. Dört ayak üzerinize çökün ve yastıkla karnınızı ve göğsünüzü destekleyin. Eşiniz arkanızda ayakta veya dizleri üzerine çökerek arkadan birleşme sağlasın. Derin birleşmeye olanak verdiği için eşinize bu pozisyonun hoşunuza gittiğini söylemekten çekinmeyin.

Hamilelikte Oral Seks

Oral seks hamileliğin her dönemi için uygundur. Sizin ve bebeğiniz için de güvenlidir. Eşinizle cinsel birleşmenin çok riskli yada zorlu olduğu durumlarda iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Eşinizde veya sizde cinsel yolla bulaşan bir hastalık veya dudak ve genital bölgeyi etkileyen olumsuz bir durum varsa oral seks yapmanız önerilmez.

Sizlere  hamilelikte en iyi Cinsel ilişki pozisyonları hakkında bilgi aktardık. Hamilelik süresince cinsel ilişkiye girmekten korkmayın. Yeter ki yanlış bir şey yapmayın. Eğer içinizde istek varsa cinsel birleşmenin bir sürü yolu vardır. Biraz deneme yöntemiyle eşinizin ve sizin rahat edebileceği uygun bir birleşme yolu bulursunuz. Çekinmeyin, içinizde ki duyguları hapsetmeyin.

Not : Bu tür pozisyonları denemeden ve cinsel birleşme yaşamadan önce doktorunuza danışıp bilgi alınız. Her hamile bayanın bünyesi, kilo durumu, riskli gebelik durumu, düşük yapma durumu, çocuğun anne karnında ki gelişim süreci aynı değildir. O yüzden doktorunuza danışmaktan çekinmeyin. En doğru yolu size yine doktorunuz söyleyebilir.

Ayrıca hamilelikte sağlıklı bir cinsel yaşam için daha önce ele aldığımız makaleye de göz atmayı unutmayın. Link aşağıdadır;

Bir sonraki konumuz hamilelikte sağlıklı cinsel yaşam

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yorumlar (2 Yorum)

    Gizliisimveremem

    Oturarak iliskiye girmek baya zorladi beni , en iyisi kasik pozisyoni ve yan uzanarak gerceklesen birlesmedir.

    hamilelik sürecinde yan yana uzanarak hep cinsel deneyim yaşadık, diğer pozisyonları deneyemedik. İçimizde hep korku vardı. Hamilelikte En İyi Cinsel İlişki Pozisyonları hakkında verdiğiniz bilgileri eşimle beraber okuduk. Teşekkür ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?