Reklam Alanı

Hamilelik Günlüğü Tutarak Anılarınızı Ölümsüzleştirin

HbY - 02.06.17 tarihinde yayınlandı.

Evet yanlış duymadınız. Hamilelik süresince bir Hamilelik Günlüğü Tutarak Anılarınızı Ölümsüzleştirin.  İşe ilk olarak yeni bir defter alarak başlayın. Defterin adını da Hamilelik Günlüğüm koyun. Her gün günlüğünüze biraz zaman ayırarak düşünce ve duygularınız, yaşadığınız hamilelik anılarını yazın. Korku ve heyecanlarınızı yazın.

Sabahları beyniniz henüz güne hazırlanıyorken ilk iş olarak günlüğünüze yazmanız size çok yardımcı olacaktır. Ne hissediyorsanız aklınıza ne gelirse yazın. Hiç bir şey yazılmayacak kadar değersiz, aptalca veya garip değildir. Günlüğünüze yazdıklarınızın her  ne kadar öyle hissetmeseniz de zekice görünmesine gerek yok.  Sadece içinizden gelenlere kulak vererek bebeğinizle ve içinizde ki derin yerlerle bağlantı kurarak onları kaleme dökün. Belli bir süre sonra göreceksiniz ki günlüğünüz sizin bir terapistiniz olmuştur. Sonuçta bu sürece ait bir kayıt saklamayı isteyeceksiniz  doğal olarak. İşte günlük bunu en basit  yöntemidir. Günlüğe yazmak sizi içsel bilgeliğinize ve kendi benliğinizde gizli cevaplara ulaştırabilir. Ayrıca sizin ve hatta belki aileniz için bebek doğduktan sonra çok değerli bir anı olacaktır.

Hamilelik Günlüğüne Nasıl Başlanmalı ?

Hamilelik Günlüğüne Nasıl Başlanmalı ? Bunu istediğiniz şekilde yapabilirsiniz ama unutmamalısınız ki hamilelik süresince eğer günlük yazmaya başlar iseniz devamlı ve istikrarlı olmalısınız. Her gün için

O günün tarihini.

Kilonuzu her sabah kaktığınızda tartılarak öğrenip yazın.

Neye aşerdiğinizi.

Kendinizi fiziksel ve duygusal olarak nasıl hissettiğinizi.

Gördüğünüz rüyaları ve hayallerinizi.

İlginizi çeken ve anlatmaya değer olayları.

Bebekle ilgili düşünce ve duygularınızı yazarak başlayabilirsiniz.

Günlük Tutmanın Yaratıcı Yöntemleri

Günlük Tutmanın Yaratıcı Yöntemleri ; bazı yazıları çocuğunuza bir mektup gibi yazabilirsiniz. Örneğin Sevgili Meleğim yada Benim Küçük Meleğim, Benim Sevgili Bebeğim, Biricik Bebeğim gibi benzeri girişlerle başlayabilir ve bebeğinize olan sevginizi ve mutluluğunuzu ifade edebilirsiniz.

Duygu ve deneyimlerinizi çizerek de ifade edebilirsiniz. Sadece ne hissettiğinizi, ne rüya gördüğünüzü ve deneyimlerinizi çizeceksiniz. Bazen resimler sözlü dili pas geçerek hamilelik ve bebek hakkındaki içsel düşünce ve duygularınızı direkt olarak açığa çıkarabilir. Muhtemelen bir resim  bin kelimeye bedeldir sözünü duymuşsunuzdur.  İşte bu söz çoğu zaman doğruluk payına sahiptir.

Bilgisayarda yazmayı veya internette bir şeyler yaratmayı sevenler hamilelik bloğu yani internet günlüğü yazmaya da başlayabilir. Burada duygularınız rüyalarınız ve dilekleriniz hakkında günlük yazılar yazabilirsiniz. Hamilelik bloğunuz size özel olabilir  ki bu durumda internette ki diğer insanlar da yazılarınıza erişip okuyabilirler. Blog sahibi olmanın güzelliği yazılarınıza fotoğraflar ekleyebilmenizdir. Böylece daha sonraları hamileliğiniz boyunca vücudunuzun nasıl değiştiğini görebilirsiniz.

İşte size konunun başında demiş olduğumuz Hamilelik Günlüğü Tutarak Anılarınızı Ölümsüzleştirin sözünün ne kadar yararlı olduğunu bu yazımızı okuduktan sonra daha iyi anlayabilir ve uygulamaya geçirdikten sonra da bize hak vereceğiniz bir duyguya sahip olduğunuzu kavrayabilirsiniz.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?