Reklam Alanı

Grip Olan Anne Bebeğini Emzirmeli Mi?

Özgür - 16.02.18 tarihinde yayınlandı.

Anne sütünün içindeki mucizeler hem anne hem de bebek için oldukça faydalıdır. Anne sütü öncelikle bebeğin gelişimin son derece önemli olup ileride ki yaşantısında kişiliğinden hastalıklara kadar pek çok durumun oluşmasında etkilidir. Annemi sütü bebeği hastalıklardan koruyarak sağlıklı bir birey olarak gelişimi sağlar. Anne sütünün pek bilinmeyen tarafı ise bebeğe olduğu gibi anne açısından da oldukça faydalı olmasıdır.Grip Olan Anne Bebeğini Emzirmeli Mi? Bebeğin gelişimi destekleyen ve bakıma muhtaç dönemlerinde bebeği besleyen bu süt anneyi de hastalıklardan korumaktadır. Özellikle grip gibi enfeksiyon hastalıklarının daha hızlı geçmesini sağlayarak hızlı bir iyileşme sağlar. Hem anne hem de bebek için faydalı olan bu sütten vazgeçilmemelidir.

Grip Olan Anne Bebeğini Emzirmeli Mi?

Grip Olan Anne Bebeğini Emzirmeli Mi?

Anne Sütünün Anneyi Koruması

Anne sütünün anneyi koruyan ve destekleyen bir özelliği vardır. Anne ya da bebek hasta olduğunda anne sütü bu hastalığa karşı otomatik olarak tepki vererek içindeki besin yapısı değişir. Hastalığı tedavi eden bir yapıya kavuşur. Yapılan araştırmalarda anne ya da bebeğin hasta olduğu zaman hemen anne sütünün renginin de değiştiği ve tedavi edici bir besin haline geldiği kanıtlanmıştır.

Anne Sütü

Özellikle ilk 6 ayda yalnızca anne sütü ile beslenmesi gereken bebeklerin daha sonra ek gıdaların yanında anne sütünü alması gerekir. Anne sütüne alışmış bebeklerin ne olursa olsun bu sütten uzak kalmaması gerekiyor. Annenin grip olması durumunda toplumda yanlış bir inanç gereği bebeğin emzirmeden kesilmesi gerektiği ve böylece bebeğe hastalık bulaştırmaması gerektiğine inanılır. Son derece yanlış bir bilgi olan bu bilgi nedeniyle hastalanan birçok anne bebeği emzirmekten kesmektedir. Bir kere uzaklaşan bebek anne sütüne daha sonra çok geç alışabilir.

Hastalanan Annenin Yapması Gerekenler

Öncelikle bebeği emzirmekten vazgeçmemeniz gerekiyor. Bebeği emzirmeden önce hasta olmasanız bile mutlaka ellerinizi iyice yıkamanız gerekiyor. Hasta olduğunuz zaman maske takarak bebeğinize yaklaşmanız hatta maske ile evde dolaşmanız gerekiyor. Maskeyi sıklıkla değiştirmeniz ve çıkardığınız maskeyi sıkı bir şekilde kapatıp çöpe atmalısınız. Bebeği öpmekten ve onunla fazla temas etmekten kaçınmalısınız. Bu konuda dışarıdan gelenleri de uyarmanız gerekiyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?