Reklam Alanı

Gözenekleri Yok Etmek İçin Ne Yapmalı?

Cansu Kutlu - 14.02.18 tarihinde yayınlandı.

Cildin yapısında bulunan gözenekler pürüzsüzlüğün önüne geçerek, daha kötü bir görüntünün oluşmasına neden olur. Aslında ciltteki bu durumu ortadan kaldırmak bazı adımlara dikkat edildiğinde kolay bir şekilde yapılabilir. İşte ciltteki pürüzlerden kurtulmak için mutlaka yapmanız gereken şeyler:

Düzenli Peeling

Cildin yeterince temizlenmemesi durumunda gözeneklerin ortaya çıkması biraz daha kolay bir hale gelir. Özellikle cilt yapısına birikmiş olan kirlerle birlikte her türlü cilt sorunu görülmeye başlayacaktır. Ciltteki gözenekleri temizlemek için evinizde doğal bir şekilde peeling hazırlayabilir veya profesyonel kişilerden yardım almayı deneyebilirsiniz.

Makyajın Temizlenmeden Yatılması:

Gün boyunca makyajlı bir şekilde dolaşmak kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biri olacaktır. Bu şekilde gözenekler tıkanırken daha sivilceli bir cilde sahip olmuş olursunuz. Bu sorunu çözebilmek için yapmanız gereken şey cilt yüzeyini sürekli olarak temiz tutmaktır. Gün içinde makyaj yapmasanız bile var olan havanın kirliliği yüzünden gözeneklerin tıkanması söz konusu olabilir. Bu nedenle gün içinde nem dengesinin korunması ve cildin temizlenmesi sağlanmalıdır.

Gözenekleri Yok Etmek İçin Ne Yapmalı?

Gözenekleri Yok Etmek İçin Ne Yapmalı?

Güneşten Kaçının

Güneş kadar cilde zarar verecek bir düşman daha yoktur. Eğer gerçekten sağlıklı ve canlı bir cilt istiyorsanız mümkün olduğu kadar güneşin zararlı etkilerinden kaçınmaya bakmalısınız. Zira bu şekilde gözeneklerin tıkanmasını da önlemiş olursunuz. Aynı zamanda yaz dönemlerinde bu konuya biraz daha önem vermek gerekiyor. Özellikle güneşin kendini en sık gösterdiği yaz aylarında güneş kremi sürmeden sokağa çıkmanız kötü bir tercih olacaktır. Tabi krem seçimini de cildinizin tipine uygun olarak yapmanız gerekir.

Buhar Banyosu

Gözenekleri temizlemek için denemeniz gereken en iyi şeylerden biri buhar banyosudur. 10 dakika boyunca devam etmeniz gereken bu işlem, cildinizin rahatlamasını sağlarken aynı zamanda ciltteki kirleride bu şekilde çıkarmış olacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?