Reklam Alanı

Göz Altı Morlukları Neden Olur ve Nasıl Geçer?

yeSim - 13.06.17 tarihinde yayınlandı.

Gözler ruhun ve kalbin aynasıdır karşı tarafa iç dünyada neler olup bittiğini anlatırlar ama herkes onları okuyamaz. Makalemizin konusu ise özellikle bayanları ilgilendiriyor. Göz altında oluşan siyahlıklar çukurlaşmalar estetik olarak görüntüyü bozuyorlar ve masraflı kozmetik ürünlere baş vurmayı gerektiriyorlar. Göz çevresindeki oluşan koyu halkalar ve göz çevresindeki ince çizgiler günümüzde yaygın bir estetik meselesidir. Kremler ve ilaçlar oldukça pahalı olduğundan evde yapılacak cilt bakım kürleri ile göz altı koyu halkalar giderilebilir.

Göz Altı Morluk ve Siyahlık Neden Oluşur

1-Yetersiz Uyku

2-Yaşlanma sürecinin getirisi

3-Stres

4-Hiperpigmentasyon

5-Sağlıksız diyet

6-Aşırı sigara içmek

7-Aşırı alkol tüketimi

8-Kalıtsal faktör

9-Demir eksikliği

10-Karaciğer sorunları

11-Kuru cilt

12-Sinüs problemleri

Göz altı bölümde siyahlaşma veya morarma meydana getirebilir. Eğer kalıcı bir tedavi uygulanırsa can sıkıcı sorunu tedavi etmek için en doğal tedavi yöntemini yani ede kür hazırlama yöntemini uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Cilt için en iyi doğal toner olmanın yanı sıra gül suyu iyileştirici faydaları ile bilinir. Gül suyu, antioksidan özelliklerin, antibakteriyel özelliklerin ve anti-inflamatuar özelliklerin zengin bir kaynağı olması nedeniyle evde bakım kürü olarak kullanılabilir. Göz altı morlukları nasıl geçer? Gül suyu iyileştirici cilt hücrelerinin güçlendirilmesine yardımcı olacaktır, ayrıca düzenli kullanımlarla koyu göz çevrelerindeki cilt gözeneklerini gençleştirecektir. Öncelikle pamuklu bezleri alıp yaklaşık 2-3 dakika boyunca gül suyunda iyice ıslatın gül suyuyla ıslatılmış pamuklu bezleri gözlerinizin kapalı göz kapaklarının üzerine koyun.
Bu pamuklu bezleri gözlerinizin üzerinde 2-3 dakika bırakın.
Bu süreç üç hafta boyunca günde 2-3 kez tekrarlanabilir.

Gül Suyu ve Süt Karışımı: Gül suyu ve süt karışımı cilt tahrişini önler. Özellikle sigaraya bağlı koyulukları gidermek için uygulanabilir.

Salatalık Göz çevresi Koyu halkaları giderir: Salatalık göz çevresindeki ve altındaki inceltme çizgileri ve koyu rengi azaltmaya yardımcı olacaktır. Salatalık ayrıca, göz çevresinde şişkinlik ve ince çizgiler oluşturan iltihaplanmayı azaltır. C vitamini ve K vitamini için zengin bir kaynaktır.

Salatalık limon suyu karışımı göz altı koyuluğu giderir: Salatalık suyu ve limon suyunu iyice karıştırın. Daha sonra biraz pamuk alın ve bu suya batırın. Nemli pamuğu göze değmeyecek şekilde koyu bölgeye sürün. Kapaklara da bunu uygulayabilirsiniz.

Badem Yağı ve Bal Çözümü: Badem yağı zengin bir K vitamini kaynağı ve birçok antioksidan özelliğe sahip bir besindir ancak cilt kürü olarak da kullanılabilir. Badem yağı ve bal karışımını koyu halkalara sürün ve mucizevi değişimi görün…

Çiğ patates suyu Göz Altı Koyuluğa İyi Gelir: Patates en çok kullanılan sebzelerden biridir, ancak aynı zamanda cilt beyazlatmaya da yarar göz altı karanlık alanların azaltılmasına yardımcı olur, ayrıca şişkinliği azaltır.

Yeşil Çay Poşetlerini Göz Altı Bölüme Presleyin: Yeşil çay, yüksek miktarda antioksidanlar ve tanenler içerir. Bu özellikler, gözlerin altındaki koyu alanları aydınlatmak için mükemmel bir bileşen haline getirir ve şişkinlik oranını düşürecektir.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?