Göğüslerin Sarkmasını Engellemek

HbY - 28.04.17 tarihinde yayınlandı.

Göğüslerin sarkması, özellikle orta yaşta olan kadınlar için sık görülen bir sorundur. Sorun sadece kozmetik bir problem olmasına rağmen, genellikle yaşlanma belirtisi olarak görülmesi nedeniyle stresi tetikler Kişinin öz güvenini ve iç barışı da engeller. Ama yapılacak bazı egzersizler ve düzenli beslenme ile göğüs sarkması önlenebilir. Üstelik bu önlemler son derece doğal tedbirlerdir.

Göğüs Sarkması Neden Oluşur

Doğal tedavilere geçmeden önce, durumun nedenleri ve belirtileri hakkında kısaca bilgi sahibi olunması faydalı olacaktır. Önce Göğüs Sarkması Neden Oluşur sorusunun cevabını arayalım. Nedenlerden biri yaşlanmadır.

Yaşlanma: 30 yaşını geçtikten sonra vücudun östrojen seviyesinin düşmesi nedeniyle bir kadının cildi esnekliğini kaybetmeye başlar. Ve bu sırayla yavaşlar Göğüs Sarkması ortaya çıkar.

Sigara içmek: Sigaranın Göğüs Sarkması Nedeni olduğunu pek kimse bilmez veya bilmek istemez. Bu bilgi birçok kişiye sürpriz olabilir, ancak sigara aslında başlıca nedendir. Sigara içimi, cildin elastikiyetini bozar ve esnekliği sağlayan proteinin işlevini bozmaya çalışır.

Gebelik Göğüs Sarkması Nedeni: Gebelik, göğüslerin sarkmasına neden olan birincil faktördür. Aslında, birkaç kez hamile kalan ve doğuran kadınlarda bu durum daha sık görülmektedir.Göğüs sarkması fazla vücut ağırlığına sahip kadınlarda daha sık görülür.

Kalıtım: Yukarıdaki sebeplerin yanı sıra, bir kadının genetik açıdan soruna daha duyarlı olma ihtimali de vardır. Meme kanseri olan bir annenin kız evladı da meme kanserine daha kolay yakalanabilir. Bunu erken teşhis etmek gerekir. Bunun için annesi meme kanseri olan bir kadın 40 yaşına varmadan rutin kontrollerini yapabilir. Elle muayenede memede ve koltuk altında kist-torbacık aramak en mantıklı elle muayene yöntemidir. Bu keseciklerde ağrı yoksa ve meme ucu içeriye doğru çökmüşse meme kanseri şüphesi ile hastaneye görünmek yararlı olur.

Göğüslerin Sarkmasını Engellemek
Göğüslerin Sarkmasını Engellemek

Göğüs Sarkması Belirtileri

Durumun çok erken evrelerinde bile görülen ve kolayca fark edilebilecek belirgin bir belirti vardır. Göğüslerinizi elle ve ayna karşısında kontrol ettiğinizde meme uçlarının aşağı tarafa baktığını görürseniz göğüsleriniz sarkıyor demektir. Bunu önlemek için şu tedbirleri alabilirsiniz.

 Buz Masajı Yapın : Göğüslerin sarkması problemini ortadan kaldırmak istediğinizde, buz masajı, göğüslerin sıkılığını sağlayacağı ve diriliği geri kazanmanıza yardımcı olacağı için buz uygulamasını deneyin. hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulama ile Göğüs Sarkması sorunu ortadan kalkabilir Bu küplerini Yaklaşık 2 dakika süreyle yavaşça meme çevresine sürün.

  • Şimdi bir buz küpü daha alın.
  • Yavaşça diğer meme çevresinde 2 dakika daha masaj yapın.
  • Göğüslerinizi yumuşak bir havlu kullanarak silin.
  • Sonra yarım saat boyunca sırt üstünde uzanın.
  • Bunu her gün 4-5 kez tekrarlayın istediğiniz sonucu elde edersiniz.

Zeytinyağı İle Göğüs Sarkmasını önlemek

Bu sorundan kurtulmak  için zeytinyağının rolü büyüktür.Yağ, yağ asidi ve güçlü antioksidanlar ile yüklü olarak gelen zeytinyağı göğüslerde sarkmayı kırışmayı önler.1 çorba kaşığı zeytinyağını avuç içine dökün ve her iki göğsü de sırayla 20 şer dakika ovun.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?